Onko Zone Alarm hyvä palomuuri

vai onko parempia ehdotuksia....
12570
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Yleisin, ilmainen ja tekee sen mitä tarvitaan.

Äänestä
  • eli hidastaa konetta eikä muuta.

    Äänestä

Ota mieluummin joku maksullinen.F-Secure tai Norton ehkä parhaat.

Äänestä
  • Vielä hidastavampia hidasteita.

    Äänestä

Täytyy kyllä sanoa et jos kone on vähääkin parempaa laatua niin ei ZA pyörittäminen taustalla ole kova vaatimus koneelta. Ja se löytää virukset joita esim. Avast ei löytänyt ja jotka olivat oikeasti uhka.

Äänestä
  • Kannattaako niitä viruksia mennä sinne koneellensa hankkimaan? Ei tarvitse mitään zonealarm-vakoiluohjelmaa niitä poistamaan, kun ei niitä alun pitäenkään hanki.

    Äänestä

Windowsin oma palomuuri riittää hyvin.

2Äänestä
  • ''Windowsin oma palomuri riittää hyvin.''

    Näin se menee! Eikä sotke konetta.

    Äänestä

Taas jollain heikkomielisellä idiootilla on hauskaa kun postailee 13 vuotta vanhoja ketjuja.

Äänestä

Minä olen kanssa sitä mieltä että Windowsin oma palomuuri ja virustorjunta riittää ihan hyvin, siksipä en ole asentanut tähän Mint Linuxiin mitään kolmannen osapuolen virustutkaa enkä palomuuria.

Äänestä
  • voi voi ota nyt selvää edes sen verran etteivät nuo edes ymmärrä linuxin kieltä ja siellähän käytetään oletukseen windowsverkkoa jne jne. linuxista löytyy oma palomuuri

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anne kirjoitti:

vai onko parempia ehdotuksia....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu