eli kumpi on parempi noista kahesta? mitä eroja niissä on?
diablo vs. diablo 2
4
526
Vastaukset
- thanhvan86
2 on enemmän hahmoja. ana latautuu itsestään jne.
- diabllllloooooo!!!!
Diablo 2 on ainaki 100 kertaa parempi!!!!
- fdsvcxcvx
Höpö höpö. Diablo 2 on varmasti näyttävämpi ja laajempi peli, jota jaksaa pelata pidempään esimerkiksi netissä, joten siinä mielessä Diablo 2 on parempi peli.
Itse kuitenkin pelaan vain näitä yksinpelejä, joten minun kohdallani tuosta Diablo 2:n parhaasta puolesta ei ole juurikaan hyötyä. Mielestäni pelissä on tärkeintä tunnelma. Ja juuri tunnelmassa Diablo voittaa jatko-osansa ylivoimaisesti. Yhä syvemmälle maan uumeniin meneminen ja lopulta helvetin ja Diablon temppelin saavuttaminen, on todella paljon jännittävämpi ja koukuttavampi. Matkalta löytyvät kirjat ovat jännittäviä ja kertovat lähestyvästä pahasta.
Diablo kakkosessa ei noita kirjoja viitsinyt edes lukea ja peli eteni osissa. Eli edettiin kohti välivastustajia, eikä kohti viimeistä vastustajaa. - Diablooo yksinpelinä
Diablo 2 on parempi grafiikoiltaan jne. Netissähän tuo on ihan kiva, joskaan en ole koskaan tunnustautunut Diablo-faniksi. Minullakin on Diablo 1:stä parempi kokemus. Muistan kuinka painuin kerroksia alemmaksi yksinpelsssä. Kaveri pelasi kotonaan samaa peliä ja sitten viestiteltiin toisille, että millä levelillä olet ja joko olet siellä ja siellä. Sitten pelattiin netissäkin sitä kahdestaan.
Jjos minun pitäisi palata uudelleen Diabloon, niin kuitenkin Diablo 2:n puoleen kääntyisin. No, Diablo 3 on tulossa... sekin on nähtävä vielä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1077716
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1085901- 835157
- 1394526
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113210- 552957
- 582908
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102434- 612427
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562036