satamatien ylitys jalankulkijoille ja polkupyörällä tai mopolla liikkujille Mesilän kioskin kohdalla. Olen meinannut jäädä siinä kahdesti auton alle.
Kyseiseen paikkaan pitää saada liikennevalot ennen kuin joku menehtyy/jää auton alle.
Siinä pyörätiellä, joka ylittää satamatien, liikkuu joka aamu satoja koululaisia ja työmatkailijoita.
Kyseiseen paikkaan pitää saada liikennevalot ennen kuin joku menehtyy/jää auton alle.
Siinä pyörätiellä, joka ylittää satamatien, liikkuu joka aamu satoja koululaisia ja työmatkailijoita.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ensin katotaan vasemmalle, sitten oikealle ja vielä kerran vasemmalle. Ala-asteella opetettu. Ihan normaalia että pyörälläkin joutuu pysähtyä ennenku ylittää tien.
EIKÖS SIINÄ OLEKKAAN ALIKULKUA PYÖRÄTIELLÄ?
mesilänkioskin kohdalla eikä ole pitänyt sille kohdille tullakaan... on joo vaarallinen paikka,hyvä kun itse uskaltaa sitä ylittää saati päästää lapsiansa siitä aamu hämärässä
Liikennevalot sinne on saatava! Välittömästi!
Monta kuallu? koska hautajaiset?
Mä oon asunut täällä nyt koulun alettua noin kuukauden. Ja voin kyllä ihan rehellisesti sanoa, että oon meinannut jäädä auton alle jo yli viisi kertaa. Joku tämän kaupungin autoilijoiden näkökenttää sumentaa, ja pahasti!
Kun ei riitä, että katselisi vasemalle ja oikealle ja taas vasemmalle. On nimittäin käynyt jo niinkin, että autoilija pysähtyy päästämään tien yli, kun olen puolessa välissä suojatietä, painaakin kaasun pohjaan ja ajaa lähes varpaiden yli. Mitä ihmettä?!