Niin pitäis tossa keväällä hankkia mopedi ja nyt on sellanen juttu kun kyselisin Kannattaako ostaa Samurai 150cc Onko kellään kokemksia hintaa on jotain 750e Meneekö rikki?Tartteeko tehdä huoltoja jos tarvitsee millaisia? Syökö paljon? Kannattaako!? Kertokaan vapaasti... www.motoland.org sieltä sellasia kattelin ja Nettimotossa mulla on osto aikomuksia tarjotkaa käyttäjä on Ostaja94!
Vikoja?!
Ostaja94
5409
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jos aijot mopedia hankkia, niin 150cc Samurai ei ole sellainen ollenkaan. Erittäin huono valinta siis.
Perustelut kiitos.Ja muistakaa myös asiattomia viestejä en ota huomioon.Kerro mikä olisi halpa ja hyvä mopo omasta mielestäsi ei saa hintaa olla yli 1100e!
Perusteluna se, että 150cc laite ei ole mopo. Mopon moottorissa on enintään 50 kuutiota. Lisäksi tuota ei saa käyttää liikenteessä, mikäli sitä mopolta vaadit.
Osta tolla rahalla vaikka PV ennemmi
tai manki