Kuka tekisi halvalla?

Pitäisi löytää asiallinen remonttipaikka Helsingin läheltä. En viitsi maksaa merkkihuollolle kallista hintaa parin tunnin hommasta.

Itse en halua käsiäni rasvata joten olen valmis maksamaan siittä.

Pyörä on Suzukin Hayabusa ja siitä pitäisi vaihtaa vasemman puolen vaimentajan huilu uuteen.

Yht. tiedot 0-58822055-558822
41204
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Et ole valmis maksamaan, mutta olet valmis maksamaan.
Olet Meidän miehiämme ! Tai et olekkaan.

Tuo se meille tänne Tuuliviiri Oy;hyn ja kysy mr. Takinkääntäjää.
Älä tuokkaan, ei se kannata, tai kannattaa se.

Meillä Hayabusan huilujen vaihto käy käden käänteessä.....Tai ei se käykkään.

Lopetan....eiku en lopetakkaan...lopetanpas....

Äänestä
  • No sano jo, ei tuota soutamista ja huopaamista jaksa!!! Jäähtyy pakarikin jo kohta.

    Äänestä

  • aloittaja vai lopettaja kirjoitti:

    No sano jo, ei tuota soutamista ja huopaamista jaksa!!! Jäähtyy pakarikin jo kohta.

    ...itse päättäisit ensin.

    " En viitsi maksaa merkkihuollolle kallista hintaa parin tunnin hommasta.

    ...joten olen valmis maksamaan siittä."

    Eli maksat vai et ?

    Äänestä

  • kuitenkin kirjoitti:

    ...itse päättäisit ensin.

    " En viitsi maksaa merkkihuollolle kallista hintaa parin tunnin hommasta.

    ...joten olen valmis maksamaan siittä."

    Eli maksat vai et ?

    En vielä tiedä hintaa joten en osaa ihan tarkasti sanoa, maksanko juuri sen hinnan. Lähden ehkä kohta miettimään jos työtilanne sen sallii. Ehkä maksan ehkä en. Sanoisit jo sen hinnan, inhottaa ehkä jonkin verran tämä nysvääminen pikkuasian kanssa. Sanoisit edes noin-hinnan niin voisin harkita tulenko ehkä vastaan siihen asti vai en.

    Inhottaa tuo nysvääminen kun Et osaa sanoa teetkö vai Et! Ja jos toisesta puolesta tulee hyvä niin pitää alkaa harkita, teettäisinkö ehkä sen toisenkin puolen mutta ensin pitää saada päätös, teetkö vai Et!

    Pitäisihän Sinun jo osata päättää koska Olen kertonut ehkä maksavani jos hinta sopii!

    Pitää kiirehtiä, tällä vauhdilla työ ei ole valmis ennen ajokauden alkua...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Turo-Elmeri kirjoitti:

Pitäisi löytää asiallinen remonttipaikka Helsingin läheltä. En viitsi maksaa merkkihuollolle kallista hintaa parin tunnin hommasta.

Itse en halua käsiäni rasvata joten olen valmis maksamaan siittä.

Pyörä on Suzukin Hayabusa ja siitä pitäisi vaihtaa vasemman puolen vaimentajan huilu uuteen.

Yht. tiedot 0-58822055-558822

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu