..että Suomesta ei löydy parempaa pelaajaa kuin Nurmela oli kertakaikkiaan surkea tämän päivän pelissä ei yhtään taitoa pitää palloa edes kentällä puhumattakaan jostain keskityksistä.
No onneksi ei töppäilyt niin paljoa,että Suomi olis hävinnyt se jäi vain puuttumaan, vastustaja oli vain niin heikko ja se oli Suomen onni.
Ei voi olla totta...
3
277
Vastaukset
- steve
En itsekään pidä Nuresta, mutta tärkeintä oli että Suomi VOITTI ja sai kolme pistettä...Ja että Litti pelasi :)
- Katselija.
..mutta katsotaan sitten kun tästä mennään vähän pidemmälle niin ei ole vara pitää Nurmelaa kentällä jos halutaan voittaa esim. Belgia no Puola nyt voitettiin mutta se oli vain yksi peli ja se ei vielä riitä mihinkään.
- nurre
Joo sama pisti kans silmään että ei meinannu pallot pysyä kentällä sitten millään. Ja keskityksistä - joita varten Nurmela kentällä on - tuliko 1-2 koko pelissä?
Ja totuttuun tapaan se nopeudella saatu maalipaikkakin tuli vedettyä suoraan molaria päin eli ei ollut Nuren ilta.
Tainiota todella kaivataan sitten ensi vuonna tuleviin kovempiin peleihin Belgiaa ja Serbiaa vastaan, ja toivotaan että muutenkin jengi on kunnossa. Hyvältähän tuo lohkotilanne muuten näyttää, kunhan Armenia hoidellaan kotona ensi kuussa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 754331
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans1104079BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön
Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että1612741Surullista
Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa582527Muuttunut käytös
Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?672387- 1352142
Väkeä oli liikkeellä
Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik422087- 501993
- 631740
Kummallista
Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?551740