Liittäminen vahvistimmeeseen

Kun on vähän vanhat vehkeet... Siis kysymyksessä on kotistereoiden Technics su-800 vahvistin, taajuuskorjain on samaa merkkiä sh-8025. Mihinkä kohtaan vahvistimeen voi kytkeä Dimension Controllerin joka myös on samaa merkkiä sh-8040.
1392
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Yleensä tuollaiset temppuvehkeet kytketään etuvahvistimen ja päätevahvistimen väliin. Erillislaitteilla se on helppo hoitaa, muuten vahvistimessa olisi oltava irroitettavat johtolinkit etu ja päätevahvistinosan välillä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ismox kirjoitti:

Kun on vähän vanhat vehkeet... Siis kysymyksessä on kotistereoiden Technics su-800 vahvistin, taajuuskorjain on samaa merkkiä sh-8025. Mihinkä kohtaan vahvistimeen voi kytkeä Dimension Controllerin joka myös on samaa merkkiä sh-8040.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu