DESERT TREASURE!

kertokaas minkä levellisinä teitte kyseisen questin? ja mikä kohta oli vaikein ja mikä helpoin ja muuta vinkkiä pistäkää tulemaan
12954
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

En oo vetäny mutta mun kamut sanoo että se ei oo niin vaikea kuin sitä luullaan.

Äänestä

ei hirveen vaikee mut vaikeempiku esim monkey madness... pyramidi kohta oli vaikein ja fareedin tappo helpoin... uuten ois ollu helpoin toi deessous mut ku käytin melee prot nii se käyttö vaan magic ja se sen mage on nii monimutkanen animaation et alko lagaa ihan sairaasti =p nii piti käyttää mage prot ja se iski kovenpaa meleel nii jäi hirveen vähän enuu =/

Äänestä
  • tein 83 levelisenä

    Äänestä

Teen sitä pikku hiljaa eteenpäin. Mulla on nyt kaksi neljästä timantista hommattuna, blood ja shadow. Damis (shadow) oli melko paha jouduin tekemään sen kahdesti ennenkuin onnistuin. Dessous (blood) taas melko helppo. Kamil (ice) on kuulemma myös aika paha vastus ja Fareed (smoke) taas helppo. Sitten onkin enää jäljellä kuulemma inhottava pyramidin läpi juoksentelu.

Vinkkeinä kannattaa lukea Tip.it:n ja Runehq:n ohjeet molemmista oli hyötyä.

Combat lvl siis 91. Tehtävä on ollut kesken jo pari viikkoa, eilen tosin sain hommattua ton blood timantin, ehkä jaksan yrittää Kamilia vielä tänä iltana. Pitäis tosin tuhlata rahaa pray pottuihin...

Kaiken kaikkiaan pahimmat vastustajat tähän mennessä. Monkey madness tai Legends guild eivät olleet läheskään yhtä pahoja.

Äänestä
  • mont levunen kannattaa olla ja oon nähny 64 levusen joka on sen tehnyt et 70 levusena on mahdollisuus tehdä se? oon kyl yli 70

    Äänestä

  • mage melee vai range kyseisessä tehtävässä?

    Äänestä

  • tappajaa kirjoitti:

    mage melee vai range kyseisessä tehtävässä?

    Suosittelen tekemään kaikki vastustajat magena, prayerit päällä. Blood timantin haltijan tosin melesin, mutta sen voi myös mageta.

    Äänestä

  • tappajaa kirjoitti:

    mont levunen kannattaa olla ja oon nähny 64 levusen joka on sen tehnyt et 70 levusena on mahdollisuus tehdä se? oon kyl yli 70

    Mage ja prayeri on paljon tärkeempiä, kuin melee levelit. Jopa ilman prayeriäkin voi tehdä mutta vaatii kaverin/kavereiden apua. Periaatteessa varmaan lvl 50 voi tehdä.

    Äänestä

  • UPDATE_2066089 kirjoitti:

    Suosittelen tekemään kaikki vastustajat magena, prayerit päällä. Blood timantin haltijan tosin melesin, mutta sen voi myös mageta.

    kiitti ofp ja muut

    Äänestä

  • UPDATE_2066089 kirjoitti:

    Suosittelen tekemään kaikki vastustajat magena, prayerit päällä. Blood timantin haltijan tosin melesin, mutta sen voi myös mageta.

    pystynkö tekemään tän questin? täs statsit
    Attack (72)
    Defence (69)
    Strength (75)
    Hitpoints (73)
    Prayer (54)
    Magic (72)

    Äänestä

Hahahahah menkää Rs wildu maihin nii näätte 35-45lvl mitkä ovat tehneet sen.
se on yllätävän helppo ja pyramiidi on helpoin kaikista. Menkää katsomaan ohjeita Youtubesta tai Rs wikistä

Äänestä

Yleesä niillä pienilevelisillä on joku kaveri auttamassa siellä, tai tukkimassa timantin haltijoiden tietä

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


tappajaa kirjoitti:

kertokaas minkä levellisinä teitte kyseisen questin? ja mikä kohta oli vaikein ja mikä helpoin ja muuta vinkkiä pistäkää tulemaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu