Juoko

niini _

Juoko teidän kissat kahvia? Mun kissa tykkää kun annan sille lusikalla vähän kahvia... :) onko tästä jotakin haittaa?

4

1238

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • paue

      vetää mitä vaan...kahvia teetä ja tietysti kaikkea missä on maitoa tai maitopohjaisia tuotteita. ei vielä suurempia haittoja ilmenny, ehkä normaalia haisevampi kakka..

    • Cooni

      ... joka joi päivittäin maitokahvit =o) Pienelle lautaselle kissalle laitettiin tilkka kahvia ja sen se sitten tyytyväisenä joi. Tiedä siitä terveellisyydestä sitten, mutta ko kissa eli yli 20-vuotiaaksi =o)

      Omat kissani eivät ole kahvikissoja. Pieni tilkka silloin tällöin tuskin on haitallista, joskaan ei varmaan ihan suositeltavaakaan.

    • Virnu_2v

      Minä olen parivuotias kolli ja huomasin yllättäen, että olen ihan hulluna kahviin(maito, sokeri), isukki ei uskaltanut antaa kuin 3 teelusikallista, mutta enemmänkin ois menny heh heh :)

    • Anonyymi

      Vaikka poromiehet pieree aivan käsittömän hajuisia suolikaasuja, konjakkikahavi kissalle, ah, siinä poromieskin virnistää, ko meijän mirri tuhnauttaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      42
      2712
    2. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      341
      2445
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      35
      2124
    4. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      47
      1856
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      24
      1675
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1579
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      44
      1450
    8. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1419
    9. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      139
      1375
    10. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      36
      1166
    Aihe