Hei kertokaahan minkälaisia ryhmäkeskustelu aiheita voi olla/on ollut sairaanhoitajan pääsykokeissa?
Hoitotyön pääsykokeista?
sh pyrkivä
3716
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
sen, että on ainkin 3 sivuínen väittämä lehtinen, josta valitaan omasta mielstä sopivin vaihtoehto. samnalainen pruju semmoisia tehtäviä joissa luetun perusteella laitetaan palkat ja pallot ohjeen mukaan oikeisiin apikkoihin.
Matikkaa yks sivullinen ja logiikkatehtäviä. Suomen luetun (tieteellisen tiedon) ymmärtäminen, ruotisin ja englannin kielen ammattiteksitin ymmärtäminen. Ainakin tämmöistä kivaa. psykologin haastattelu.
Koultukseen haki 2000, pääsykokeisiin otettiin 150 ja 60 pääsi (kaksi kurssia). psykologi paasas, että jos ei pääse opiskelemaan niin on sitten petrattavaa jollakin osa-alueella aika paljon.
itse pääsin.
Mihinkä kouluun on ensisijaisia hakijoita 2000?? en ole moisesta kuullutkaan. Edes Helsinkiin ei ole niin paljon hakijoita
tunku ollut sinä vuonna jos 2000 haki...Stadiaan helsinkiin on parhaimmillaan(kuten viime keväänä)hakenut yli 700,mutta että 2000...Tarkoitit varmaan 200? :)