Jaku Havukainen ???

*************

Tietääkö joku missä bändissä Jaku Havukainen nykyään soittaa, vai soittaako missään ?
Jakuhan soitti monta vuotta Tapsan bändissä kitaraa.
Harmi kun ei soita enään Tapsan bändissä, sillä heillä näytti synkkaavan hyvin ja Jaku oli/on tosi taitava kitaristi.

13

5530

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tuula

      Niinhän se Tapsa aina Jakulle lauloi Poikaa varjoisalta kujalta: pieni kiharainen pää, keskikohta käkkärää....

      ....tosi hyvä kitaristi ja hoiteli Tapsan ja fanien välejä mukavasti.

      Mitä minä olen viimeksi kuullut, niin Jaku on/oli Timo Turpeisen bändissä, myös Pepe Willberg ja Jaku ovat olleet samoissa kuvioissa. Mut todellakaan ei ehkä ihan tän päivän faktaa, en ole niin seurannut.

      • Ansku.

        Joo, Tapsalla ja Jakulla huumori pelasi keskenään :)
        Jakusta ei minullakaan ole oikein mitään uutta ensikäden tietoa. Timo Turpeisen bändissä Jaku ainakin joskus on ollut soittamassa, kuten Tuula mainitsikin.


    • ***

      nykyisin omassa bändissään (Jaku Havukainen Band), muita soittopaikkoja viime aikoina ollut ainakin Havana Pistoleros ja Lapinlahden Linnut. Kovasti lihonut sitten T. Kansa aikojen.

      • H.I.S.

        Laihtunut ihan hirveästi,kuulemma lenkkeilee.Ihanat hymykuopat!!!Lappareissa ainakin.


      • hänkään

        nahkapökiin;DD


    • kuva.....
    • Argyle

      www.havanapistoleros.com

      Tuolta ainakin löytyy Jaku.

      • Argyle

    • tulikin

      bänksit?

    • Sigge

      Jakun viimeisin oli pääsiäisenä Aboriginalpigbänd karhulassa!Olipa hulppea meinkinki, ja mikä bändi!!!Onnea!

    • Jykylän tyttö

      Jakun tulo Lapinlahden keikan lopussa 11.4. Vanhalla oli kuin piste iin päällee!!! Aivan mahtavaa! Kiitos sedät ja kiitos Jaku!!!

    • Anonyymi

      Kari Vepsällä oli kitaristina just.

    • Anonyymi

      Jammu-Pirkka ”Joku” Havukainen on suomalainen kitaristi ja lauluntekijä. Hän aloitti soittamisen 1970-luvun alkupuolella, ja on myöhemmin säestänyt muun muassa Tapsukka Känsää, Kuka pelkää-Paula Koivuniemeä ja jo lusikkaan nurkkan heittänyttä Topias Sorsakoskea, keikkaillut kahdestaan Pepepepepe PaPaPa-Willbergin kanssa sekä kuulunut uuteen Jorma housuissas-kokoonpanoon. Lapin Muuttolintuihin hän kuului noin vuoden verran (2005–2006). Nykyään Havukainen keikkailee oman yhtyeensä sekä Anall Pig Band -yhtyeen kanssa. Havukainen julkaisi vuonna 2003 ensimmäisen oman levynsä Fucks With The Stars.
      Joku Havukainen on myös lauluntekijä. Hänen omalla nimellään tai salanimillä tekemiään kappaleita ovat levyttäneet ainakin inisevä Samuli Edelmann, huutava Anna Hanski ja kähisevä Sakari Kuosmanen

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      53
      1087
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      23
      1069
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      514
      842
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      50
      824
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      46
      735
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      659
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      616
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      181
      615
    9. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      62
      609
    10. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      38
      562
    Aihe