Luiisa

Tytön nimeksi Luiisa tai Aisla. Myös Eedla on yhtenä vaihtoehtona. Mitä mieltä olette, onko liian erikoisia?

Toisia nimiä voisitte halutessanne ehdottaa.
11643
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Luiisa on liian vaikea. Kuultuna sitä ei osaa kirjoittaa. Aisla ja Eedla menevät kyllä samaan kategoriaan, mutta jostain syystä ne tuntuvat helpommilta nimiltä ja valitsisin niistä jommankumman jos olisi noista kolmesta pakko valita.

Äänestä

Yksi omiin suosikkeihini kuuluva nimi :)

Äänestä

Eedlan minäkin valitsisin. Myös Aisla on ihan kiva,vaikkakin erikoinen. Eedlan tyylinen Eedit olisi myös kaunis?

Äänestä
  • Niitä toisia nimiä...Tässä muutama:

    -Eedla Auroora
    -Eedla Amanda
    -Eedla Melissa
    -Eedla Matilda
    -Eedla Isabel
    -Eedla Melina
    -Eedla Alissa
    -Eedla Adele
    -Eedla Loviisa
    -Eedla Ilona

    Äänestä

Noinhan nimi (Louisa) suomeksi ääntyy ja siksi se olisikin sille suositeltava kirjoitusmuoto. Tässä on yksi niistä harvinaisista poikkeuksista, joissa itse suosisin "ulkolaista" kirjoitustapaa. Louisa on vain paljon esteettisempi silmille.

Aisla ja Eedla ovat varsin kaunita molemmat, mutta näistä kolmesta itse valitsisin juuri tuon ihanan Louisan. ;)

Vastauksena ap. kysymykseen: Eivät ole.

Äänestä
  • Louisa Aura Elinor
    Louisa Eedith
    Louisa Maj Maria
    Louisa Lea Kaarina
    Louisa Mea Elisabeth

    Äänestä

  • Gil kirjoitti:

    Louisa Aura Elinor
    Louisa Eedith
    Louisa Maj Maria
    Louisa Lea Kaarina
    Louisa Mea Elisabeth

    Itsekin tuota kirjoitusasua olen miettinyt. Vaikka Louisa olisi minustakin kauniimpi kirjoitusasu, tuntuu se kuitenkin liian vaikealta vaihtoehdolta. Mitä mieltä jos kirjoitusasu olisi Luisa? Tosin siitä minulle tulee mielleyhtymä luiseva... Hankalaa.

    Äänestä

ja toinen nimi ROSITA

Äänestä

noista on yksinkertaisesti ihan hirveä

Äänestä
  • eikö pysty kertomaan syytä, että miksi?

    Äänestä

  • Alma-Mai kirjoitti:

    eikö pysty kertomaan syytä, että miksi?

    sitä nyt pitäisi perustella? Kuullostaa vaan ihan järkyttäviltä kaikki. Siinä on tavoiteltu erikoisuutta kauneuden kustannuksella. Siinä sulle perustelua.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Alma-Mai kirjoitti:

Tytön nimeksi Luiisa tai Aisla. Myös Eedla on yhtenä vaihtoehtona. Mitä mieltä olette, onko liian erikoisia?

Toisia nimiä voisitte halutessanne ehdottaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu