Eivät osaa

peittojakaan kunnolla.
Pussilakana otetaan tietty ekaksi pois ja sitten puistellaan täkki!! Nythän ne pölyt jää sinne pussilakanan alle, hyi hittolainen noitten kanssa!
4745
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Piritta ja Jenni älysivät ottaa pussilakanan pois!!

Hanne ja Mia siis eivät!

Äänestä

Uusavutonta porukkaa taittavat olla kaikki. Eikö
vanhemmat ole opettaneet edes siivoamaan. Tai sitten äitylit käy vieläkin siivoamassa näitten kämpät....

Äänestä
  • kaatoi 5 lasillista vettä pois ennenkuin kelpasi!!
    Tiskattu astia oli kyseessä, tartteeko sitä noin paljon kuluttaa?!

    Äänestä

pikku harjan kenkänsä alle saunatakin narulla ja pesee nyt terassia!! Piti tääkin vielä nähä!

Toiset hakkaa paistinpannulla olkkarin valkeita mattoja. Minkä takia niille ei anneta mattopiiskaa, miksi?????

Äänestä

Kommentoi aloitusta


puistella kirjoitti:

peittojakaan kunnolla.
Pussilakana otetaan tietty ekaksi pois ja sitten puistellaan täkki!! Nythän ne pölyt jää sinne pussilakanan alle, hyi hittolainen noitten kanssa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu