Salauskoodi

Romppupeleissä taitaa nykyisin olla kopioinninesto.
Eipä voi kaverin peliä polttaa omaan käyttöönkään.

Voiko ko. estokoodin ohittaa tai purkaa ja miten??

Tämän aiheen kysymykset ja toimenpiteet taitavat olla sillä kuuluisalla
harmaalla alueella...?
1212
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Markkinoille ei ole toistaiseksi tullut yhtään sellaista kopiontisuojausta jota ei voisi kiertää. Ohjeita en rupea täällä antamaan, mutta pistäppä google töihin, niin jo rupeaa ohjeita löytymään. Tämä vaatii myös laitteistolta jotain, eli polttavasi ei välttämättä sovellu ihan kaikkeen.

Hakkeriko?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SK kirjoitti:

Romppupeleissä taitaa nykyisin olla kopioinninesto.
Eipä voi kaverin peliä polttaa omaan käyttöönkään.

Voiko ko. estokoodin ohittaa tai purkaa ja miten??

Tämän aiheen kysymykset ja toimenpiteet taitavat olla sillä kuuluisalla
harmaalla alueella...?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu