ICC:lle SM-arvo ja 250 kuvioista pois.
Näin huhutaan, onks päätöksii jo ?????
Hyvä näin, eiks vaan !!!!
Näin huhutaan, onks päätöksii jo ?????
Hyvä näin, eiks vaan !!!!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Hienoohan se olis jos ICC sais SM-arvon ens kaudelle mutta mielestäni se ei liity puolikkaisiin mitenkään ellei ole jotain sääntöä montako SM-luokkaa saa olla..
ICC on kyllä herättäny kiinnostusta tänä vuonna siihen malliin että on ihme jos ei ens kevätpäräyksessä ole yli 20 autoo viivalla.
Muunmuassa moni Yammukuski on käynyt kokeilemassa ja on ollu sen jälkeen vielä kiinnostuneempia.. :)
että jokunen 250 kuski olis siirtymässä ICC- luokkaan, helppohan toi on, vanhat bontsit vai veg ja uudet tilalle. No tiätty konekin menee vaihtoon.
ehkä yksi kuski siirtyy ICC:hen,mutta Yammusta on tulossa puolikkaisiin.Huhut on huhuja.
Uusimmassa VM:ssä(en ole ihan varma onko enään uusin) on ainakin juttua, että tämän vuoden F250sm- voittaja siirtyisi ensivuodeksi icc:n. Hienoahan se olisi jos icc saisi sm-arvon. Olihan porissakin jo ihan kovia nimiä ajamassa ja muutenkin jokunen uusi kuljettaja. Jos ja kun kyseinen luokka saa SM.arvon niin kuljettajien määrä varmasti lisääntyy todella paljon.
PS:ICC taitaa olla yksi ruotsin suosituimmista luokista tai ainakin näin olen jostain muistaakseni lukenut
-Janne-
tuo ainoa 250:stä ICC:hen siirtyvä. Puolikkaisiin on tulossa muutama uusi kasvo, ICC kasvaa myös varmasti ensi vuonna