Tuulilasin vaihto meni hienosti, sopimuksen mukaisesti.
Ainoa miinus tulee oikean A-pilarin valkoiseen verhoiluun jääneet likaiset sormen kuvat, jotka tosin lähtivät helposti pyyhkimällä pois.
Volvian vakuutuksen korvauksien käsittelyt toimivat kanssa loistavasti sähköpostitse. Vastauksetkin tulevat lähes välittömästi. Siitä Volvialle 10 .
Liikkeeseen maksoin ainoastaan omavastuuosuuden.
( Turvauria ei liikkeestä lasin asennuksen yhteydessä saanut, joten katsastuskonttorille niitä hakemaan kuten edelliselläkin lasilla.
Lohjanportin auto oli sopinut etukäteen Volvian kanssa nekin korvattaviksi kuittia vastaan.
Kotia päästyäni soitto Volviaan tiedustellakseni kuitin lähetystä sähköpostitse ja sehän sopi.
Lähetettyäni yhteystiedot ja skannattu kuitti liitteenä sain vastauksen pian sen jälkeen tilitetystä korvauksesta. Hienoa palvelua !)
Lohjanportin auto kiitoksia !!!
Vsku
4
1884
Vastaukset
- meni
myös tuulilasin vaihto hyvin Lohjanportin autossa kesällä ja ilman sormenjälkiäkin. Volvialla edellytettiin puhelinsoittoa, pelkkä mailailu ei riittänyt.
- Vsku
Mäkin otin ensin yhteyttä puhelimitse ja sain laskutusluvan tuulilasinvaihtoon, kun ensin annoin rekisterinumeron.
Laskutusluvan saatuani sähköpostikin toimi hienosti turvaurien kustannuksista.
- oli se
omavastuun osuus??
- Vsku
----
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista1058227- 1105743
- 555211
- 2895196
- 783831
- 583031
- 662747
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222548Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292522- 452491