Lipposen puoluetoveri jäi jälleen kerran Nobeleita jaettaessa nuolemaan näppejään.
Olen saanut sellaisen vaikutelman, että perimmältään ehdokas on ponnistellut rauhan hyväksi viran puolesta, ja että loppupeleissä kaikki eivät kuitenkaan hänen kanssaan saman pöydän ääreen mahtuisi.
Olen saanut sellaisen vaikutelman, että perimmältään ehdokas on ponnistellut rauhan hyväksi viran puolesta, ja että loppupeleissä kaikki eivät kuitenkaan hänen kanssaan saman pöydän ääreen mahtuisi.
Vastaukset 8
Vanhimmat
tää sit liittyy arkkitehtuuriin? IDIOOTTI..
Juuri näin: eli kannattaisi kipata kapakassa hiukka vähemmän, jotta kerkiäisi viimeisellä junalla Keravalle, ettei tarvitsisi homelopäissään aamutuimaan tällä palstalla turhan päiten mesota asioista, joista ei selvinpäinkään mitään ymmärrä. Korjaan vielä ilmaisusi ymmärrettävämpään ja oikeampikieliseen asuun: Idi odotti. Jos tarkoitit tuolla erästä nyrkkeilijää, voimme todeta odottamisen kannattaneen.
...käsitykseni on, että Ahtisaari palautti SDPn puoluekirjan sen jälkeen, kun hänet ohitettiin Halosen hyväksi.... Eli ei ole kait Lipposen puoluekaveri.
Joko tämä aihe NYT on sopiva arkkitehtuuripalstalle?
Olikos se Ahtisaari joka ensimmäisenä muutti siihen Pietilän piirtämään pressan asuntoon? Sekö tässä nyt liittää Ahtisaaren ja arkkitehtuurin toisiinsa? Sanoiko se Ahtisaari siitä talosta jotain? Ja jos niin kohosiko se samalla merkittävien arkkitehtuurikriitikkojen arvostettuun ja vähälukuiseen ryhmään?
Djah... käytävät olisivat varmaan saaneet olla leveämpiä niin isovatsaiselle miehelle?
kuitenkin ihan mukavasti pysytty pystyssä lakeerilaakerikengilläkin? Ei siis tehty haavikoita. Ahha.
...kotioloissa aitoja ambomaalaisia kusiluistimia?
jolle on lusikalla annettu, mutta on aina kauhalla vaatimassa. Aikansa kauhottuaan saattoi lipsahtaa lusikallinen, joskus toinenkin.
No niin, tämähän on arkkitehtuurikeskustelun juhlaa.
En tarkoittanut ketään henkilöä erityisesti tällä lapsellisen ala-arvoisella lauseella.
Arkkitehtoninen sanajärjestys vain hetkellisesti viehätti.