Sähkökytkennät

Millaiset sähköliitännät nykyisissä liesitasoissa ja erillisissä uuneissa?
1360
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jonkun aikaa sitten kun tossa laitoin tollasen keraamisen liesitason niin taso halus kaksi vaihetta koska kokonaisteho on 6,5kW ja kun kaikki levyt on on/off tyyppisiä niin jos kolmellakin levyllä keittelee niin helposti voi mennä 5kW. Toki siinä oli mahdollisuus käyttää yhtäkin vaihetta mutta pitäs olla 30A sulakkeen takana.Elikkä 3*16A syöttö on varmaan aika yleinen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


simolandelta kirjoitti:

Millaiset sähköliitännät nykyisissä liesitasoissa ja erillisissä uuneissa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu