Maksimi XP:t?

Onkos joku täällä vieraileva pelannut BGI:tä tai BGII SoA:a läpi XP-Cap-removerin kanssa? Jos on, niin mikä on hyöty, minkä siitä saa, eli mitkä ovat max-xp:t jos nuohoaa kaikki paikat?

Että nouseeko niissä edes korkeammille leveleille kuin normaalitavalla pelaamalla...
2496
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En tiedä tarkkoja summia paljon on max xp koko SoA:ssa mitä voi saavuttaa, mutta tietysti tähän vaikuttaa se mitä classeja hahmoilla on ja kuinka monta hahmoa on.

Esim jos olisi maksimit eli 6 hahmoa ja kaikki f/m/t niin ei varmaan saavuta mitenkään maksimi xp mitä koko peli tarjoaa, eli ihan sama onko cap remmiä käytössä vai ei...

Jos puolestaan pelaa soolona niin cap remmi on pakollinen koska 2.95 megaa tulee tod. nopeasti täyteen (eli exp cappi normisti).

Äänestä

Jos hahmona on vaikkapa Fighter/Mage/Thief, kuten meikän pelin päähahmo, on experience cap removerista iso apu. Ilman XP cap removeria e.m. hahmo ei esimerkiksi saa lainkaan 9-tason loitsuja käyttöön (koska velhotason raja tulee vastaan liian pian). XP cap removerin kanssa hahmosta saa HIRRRRMUISEN terminaattorin, joka pistää vihut halki, poikki ja pinoon. Esmes oma F/M/T:ni on ylittänyt normaalin tasokaton jo ajat sitten ja osaa muistaakseni jo useamman 9-tason loitsun.

Lisäksi jos ToB on asennettuna saa enemmän HLA:ita käyttöön kun moniluokkainen hahmo saa enemmän korkean tason tasonnousuja. Meikän terminaattorilla on esmes liuta spike trappeja, muutama normaali trap, yksi assassination, useita greater deathbloweja (plus jokunen normaali), liuta greater whirlwind attackeja sun muuta kivaa.

Kyllä täydellä kuuden hengen joukkiollakin ja moniluokkaisella hahmolla saa nostettua tasot maksimiin jos kärsivällisyyttä löytyy. Käyttämällä demoninkutsutaikaa ja tappamalla kutsutut demonit saa kerättyä mukavasti expaa. Ja toistamalla tuota jossain rauhallisessa sopessa tarpeeksi monta kertaa kyllä tasoja kertyy. Tietenkin normaalilla pelin läpäisyllä jää vähemmäksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


BooHoo kirjoitti:

Onkos joku täällä vieraileva pelannut BGI:tä tai BGII SoA:a läpi XP-Cap-removerin kanssa? Jos on, niin mikä on hyöty, minkä siitä saa, eli mitkä ovat max-xp:t jos nuohoaa kaikki paikat?

Että nouseeko niissä edes korkeammille leveleille kuin normaalitavalla pelaamalla...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu