Monet on varmaan kateellisia isoille siskoille, jos heillä on kavereita, poikaystäviä, bileitä yms vaikka muille jakaa. Minulla on aika outo tilanne, sillä kadehdin pikkusiskoni elämää aivan valtavasti. Meitä on yhteensä 4 lasta: minä, 16, pikkuveljet, 6 ja 9 ja pikkusiskoni joka on 13-vuotias. Olen aina ollut todella yksinäinen, ei kavereita, poikaystävistä puhumattakaan. Nyhjötän kaiket päivät ja illat kotona sisällä ja olen siihen tosi vittuuntunut. Pikkusiskoni taas, joka on seiskalla, on jatkuvasti kavereittensa kanssa. Illalla hän tulee kotiin vasta aikasintaan yhdeksän maissa, viikonloppuisin on ties miten myöhään. En ole ikinä edes ollut pyörimässä kylillä. Lisäksi tiedän että hänellä on ollut ainakin jo 3 poikaystävä, joiden kanssa hän nuoleskelee julkisesti. Tunnen itseni niiiiin säälittäväksi että itken koko ajan. En enään kestä tätä tilannetta.
Kateellinen PIKKUsiskolle
6
2552
Vastaukset
- likka vaaan.
Sun siskos on teini pissis.Ole onnellinen et sä olet se joka on normaalimpi ettet nuoleskele jotain lapsellisia teinipoikia joissa ei ole yhtään miestä.Sä oot paljon parempi kun se kakara.
- llkölölk
Asiaa puhut.
- fgfggf4
"ettet nuoleskele jotain lapsellisia teinipoikia joissa ei ole yhtään miestä."
Jos tuo kyseinen tyttö on itsekin teini, niin ketä sen pitäisi nuoleskella(jos nyt pitää yleensä ketään nuoleskella) jotain huomattavasti vanhempia miehiäkö?? Se vasta olisi pissismäistä, vitun idiootti.
- vanhapoika85
En ehkä ole hyvä kommentoimaan tätä, kun itselläni ei ole kuin isoveli ja -sisko ja veljeni on vähintäänkin yhtä säälittävä kuin minä.
Liekkö ihan tervettä, että jo 13 vuotias nuoleskelee julkisesti?
Pikkusiskosi kaltaisista ihmisistä tulee valitettavan usein juuri näitä eronneita yksinhuoltaja äitejä.
Älä pidä kiirettä. Panostat ihmisuhteissasi laatuun etkä määrään.
Olen sitä mieltä, että kaltaisesi tytöt ovat paljon halutumpia, kuin pikkusiskosi kaltaiset. - .....sellaista....
Mikset nyt jo hanki ystäviä?? Mikset ala hillua kylillä yötä myöten?? Ryhdistäydy hyvä lapsi, äläkä murjota kotona!!!! Nyt toimintaa. Poikiakin riittää..!!!
- mmaasad
pikkusiskos kyllä vaikuttaa aika säälittävältä tapaukselta!! :D pitäs pitää parempaa huolta siitä raukasta ;(
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322259Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749466Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297460Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806305SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825930Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344946HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084600Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1004359Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo852026Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k771320