Onko kukaan kuullut koskaan harrastuksesta nimeltä airsoft?
Ei varmaan kovin moni. Itse harrastan tätä ja se on kivaa. Airsoft sopii n.12 vuotiaasta ylöspäin.
Suosittelen kaikille tätä lajia, se on myös hyvää kuntoilua. Harrastuksessa on se huono puoli, että rahaa palaa alkuun n.100-150 euroa.
Ei varmaan kovin moni. Itse harrastan tätä ja se on kivaa. Airsoft sopii n.12 vuotiaasta ylöspäin.
Suosittelen kaikille tätä lajia, se on myös hyvää kuntoilua. Harrastuksessa on se huono puoli, että rahaa palaa alkuun n.100-150 euroa.
Vastaukset 7
Vanhimmat
mä oon kuullu..:)
Hyvä, että EES YKSI täällä on kullut siitä.....
Kumma juttu, mutta ihan ymmärrettävää, airsoft tuli vasta joskus 90-luvun tienoilla tänne Peräpohjolaan.
mä ite harrastan sitä ja splättiste omistan splättiksessä automaatti kiväärin ja airsoftassa mulla on pössykkänä joku kiinalainen m-16 tyyppinen kiikarikivääri jossa on sarja, würsti ja yksittäis laukaus.. makso 450eeroa.. mutta on todella hyvä.. merkkiä en tosin tiedä koska se on kulunutpois (oli tarralla kiinni rungoss..)
Anteeksi nyt vain sorrow,mutta taidat nyt valehdella vähän.
M-16 sarjan airsoft jenkkiaseissa on full auto/Semi.
Ei Burstia.tai niin kuin itse sanoit "WURSTI".
Oikeassa M-16 aseessa,joka ampuu luoteja, on ollut bursti ja semi.
Tämäkin koskee lähinnä aiempia m16 aseita esim. m16a1 tai --2.
ärsyttää ku mun mutsi ei tajuu, että airsoft on oikeesti kivaa..... se sanoo et me sit ammuttas toisii ihmisii ja sit jollai olis silmä puhki.yksi airsoftin säännöistä on käyttää suojalaseja.olisin itse jopa ostanut omat aseeni omalla rahalla sitäpaitsi siitä saa liikuntaa.... ja mä en oo mikää ihQ raxu teinixi joka vaa valittaa tääl sen tyhmästä äidistä.
Mä varmaan kirjotan ihan väärään paikaan tätä juttuu mut voisko joku sanoo onko tossa uhc ua 312-aseessa mitään hyviä puolia?Meneekö se heti paskaks? Onko se hyvä pelissä?
mä tiiän ja monet mun kaverit serkut,serkkujenkaverit ja nii ees päin