ixus 800

mielestäni kuullostaa hyvältä peruskameralta! onko kokemuksia? kiitos vastauksista!
2461
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Taatusti on hyvä peruskamera. Jo paljon pienempitehoisilla vastaavilla ixukseilla saa kelpo kuvia.

Äänestä

Esim. Nikonin Coolpix P4 olisi hyvä vaihtoehto 50-100€ edullisempaan hintaan. Siinä on myös punasilmäisyyden poisto, mitä Canoneissa ei ole.
Metallikuori, suomenkielinen valikko, kuvanvakaaja, iso näyttö, monipuoliset ohjelmat, kasvotarkennus jne. Vertaile!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onko hyvä? kirjoitti:

mielestäni kuullostaa hyvältä peruskameralta! onko kokemuksia? kiitos vastauksista!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu