Salpausselän luonnonystävät ry -
mikähän porukka tämä oikein on ? Keitä siihen
oikein kuuluu ja keitä he ovat, kun tuntuvat vastustavan lähes kaikkea, mikä Lahden alueen ympäristön rakentamiseen, kehittämiseen ja kaavoitukseen sekä maankäyttöön liittyy.
Ovatko he joitain itseensä turhautuneita ja elämäänsä pettyneitä yksilöitä, jotka purkavat turhautumistaan ja pätemisen tarvettaan jatkuvalla valituskierteillä eri oikeusasteilla.
Salpuseslän luonnonystävät ry
3
563
Vastaukset 3
Tuli "pieni" kirsjoutusvirhe otsikkoon.
- Paskiaisia
Heidän takiaan Lahdessa on menetetty lukemattomia työpaikkoja ja menetetään tulevaisuudessakin. Ihme hihhuleiden annetaan määrätä meidän elämäämme.
- edes toisilla
Hyvähän se vaan on ettei kaikki lahtelaiset oo ääliöitä. Tää äänekäs ääliöporukkahan mieluiten vaan nostaa Kelasta korvaukset juo kaljaa ja polttaa tupakkaa katsellen jotain typerää moottori"urheilua". Tosi fiksua!
Sitten vaan valittamaan miksei joka viikko vois
olla joku päristelykisa kaljatelttoineen...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2351767
Palstamiittinkiä taas ajattelen
Niin.. oli tuossa elokuussa Randen kanssa juttua palstamiitistä ensi kesälle. Ajatuksena oli miitti Jyväskylässä, joka192869- 53863
Mitä haluaisit minusta mies
Meidän tilanne on ns.vaikea, eikä olla koskaan puhuttu tai edes ehditty puhua siitä, että mihin me tällä kaikella säätäm61834Kun olet noin varovainen, niin tehdään näin
Ollaan luontevia kun tavataan. Ei mitään paineita. Halataan lämpimästi toisiamme, ja sitä hetkeä voi viivyttää, kunnes s37774Työttömille tulossa pakollinen ilmaistyö sanoo kokoomusministeri
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/078a91b0-4bdf-4a7b-9c3b-f3cf2bdd3dae Kokoomus, persut ja kepu laittavat työttömät392745Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti - Rajua röykytystä nyrkkeilymatsista "Ettei naisten botoksi..."
Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti nyrkkeilevät toisiaan vastaan Immu Fight Nightissa. Naiset ovat saaneet osakseen k54625- 20566
- 31564
Selvitetään tämä meidän välinen juttu
Kertoisin sulle, mitä sinussa näen ja mikä viehättää eniten. Pitkä tarina tulisi siitä, mutta haluisin nähdä, kun kuunte20556
