Takuutodiste

Kalle vaan

Kun noi takuu paperit tai kuitit on aina kateissa kun niitä etsii,niin huomasin hyvän niksin jonkun komeron tai vaatekaapin oven sisäpuolelle teipillä kiinni sieltä on helppo löytää eikä katoa mihinkään välillä vaan tarkistaa ja heittää vanhat pois niin on uusille tilaa

4

1288

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yksinkertaisinta

      No mä laitan kyllä kaikki taakuu todistukset ym. Samaan kansioon missä mä säilytän mun kirjanpidon eli maksetut laskut ja tili otteet, verokirjat ja kopiot ilmoituksista, vakuutuskirjat ja reklamaatit. Viranomaisten kanssa käyty kirjeen vaihto ym. Yksinkertaista. Ei tarvii teippailla eikä miettiä et minkähän komeron kulmaan mä senkin paperin oon taas laittannu!

      • SANAT TÄÄLLÄ PÄÄSSÄ

        Meidän perheessä on aina ollut kansiot jokaisella omansa käytössä.
        Jokaiselle vuodelle on omansa ja jos tulee häikkää, asian voi kivasti tarkistaa omasta kansiosta.


      • Yksineläjä
        SANAT TÄÄLLÄ PÄÄSSÄ kirjoitti:

        Meidän perheessä on aina ollut kansiot jokaisella omansa käytössä.
        Jokaiselle vuodelle on omansa ja jos tulee häikkää, asian voi kivasti tarkistaa omasta kansiosta.

        Olen laiska mapitteleen, joten mulle tää kyllä sopii.
        Varsinkin vaate- ja kenkäkuiteille oiva konsti.
        Kiitti.


    • Tiina vaan

      teen minäkin. Keittiössä on yksi yläkaappin ovi johon teippaan kaikki takuukuitit . Yhdellä silmäyksellä löytyy oikea kuitti . Isommat asiapaperit yms. mapitan .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      421
      5097
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      160
      2966
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      91
      2529
    4. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      42
      1778
    5. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      55
      1743
    6. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      50
      1706
    7. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      87
      1537
    8. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      10
      1257
    9. MTV: Vappu Pimiä lataa yllättävän kommentin Helena Puolakasta: "Eihän Helena Puolakkakaan..."

      Miten Vappu Pimiä pärjäsi mielestäsi MasterChef-tuomarina? Pimiä aloitti MasterChef-tuomarina uudessa pestissä. Nyt Pim
      Tv-sarjat
      15
      1177
    10. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      167
      1114
    Aihe