Kuinka usein

harrastaneet seksiä ovulaation aikoihin? Siis lähinnä sellaiset, jotka eivät tiedä tarkalleen, koska ovuloivat. Oletteko yrittäneet joka päivä vai joka toinen vai kuinka..? Ja kuinka pitkälle ajanjaksolle olette ajoittaneet yritykset?
51119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Meillä on vasta 2. yrityskierto menossa.. Seksiä harrastetaan noin joka toinen päivä, joskus joka päivä, joskus joka kolmas (harvemmin). Heti siitä ku menkat loppuu (tai vaikkei ois ihan vielä kokonaan loppunukaan) siihe asti kunnes menkat alkaa. Meillä on kyllä ollu tää tahti jo ennen ku ruettiin yrittäänkään, mut kyllähän tossa viime kierron puolivälissä oli enemmän, vähintään se joka toinen päivä.

Nyt alotan jo tikuttamisen, en todellakaan tiedä mitään milloin ovuloin, en ole koskaan huomannu mitään "oireita" tai sit en oo vaan tarkkaillu tarpeeksi. :D

Pitää ottaa paremmat mahdollisuudet ja sitä paitsi, seksi on ihanaa! :)

Äänestä

harrastettu seksiä vähintään joka toinen päivä (sama tahti kuin ennen yrittämistäkin), mutta mietin sellaista, että onko paremmat mahdollisuudet tulla raskaaksi jos pupuilee joka päivä?

Tietääkö joku? Kun kyllähän siellä pitäisi jatkuvasti olla eläviä siittiöitä, vaikka ei ihan joka päivä yritettäisikään..?

Äänestä
  • se on nii et jos joka päivä harrastaa ni ei kerkee siittiöitä syntyy niin paljon.. et me ainaki säännöllisesti oviksen aikaan ollaan joka toinen päivä.. mut en sit oo varma tosta, sen oon vaan jostain kuullu...

    Äänestä

  • käsittääkseni kirjoitti:

    se on nii et jos joka päivä harrastaa ni ei kerkee siittiöitä syntyy niin paljon.. et me ainaki säännöllisesti oviksen aikaan ollaan joka toinen päivä.. mut en sit oo varma tosta, sen oon vaan jostain kuullu...

    muistaakseni jossain perhesuunnittelun / hedelmällisyyden maksimointi-sivulla että joka toinen pvä ois parempi etenki jos sperma heikompaa ku normaali, ei oo sit nii laimeeta.
    Siä oli muute kaikkia muitaki hyviä juttuja jos noilla googlettaa..

    Äänestä

  • se oli kirjoitti:

    muistaakseni jossain perhesuunnittelun / hedelmällisyyden maksimointi-sivulla että joka toinen pvä ois parempi etenki jos sperma heikompaa ku normaali, ei oo sit nii laimeeta.
    Siä oli muute kaikkia muitaki hyviä juttuja jos noilla googlettaa..

    oli, joka toinen päivä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


olette kirjoitti:

harrastaneet seksiä ovulaation aikoihin? Siis lähinnä sellaiset, jotka eivät tiedä tarkalleen, koska ovuloivat. Oletteko yrittäneet joka päivä vai joka toinen vai kuinka..? Ja kuinka pitkälle ajanjaksolle olette ajoittaneet yritykset?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu