Berliini+hostelli

ei varausta

Onkohan mahdollista löytää Berliinistä hostellipaikka tähän vuodenaikaan ilman paikkavarausta? Olen kuullut, että yhdelle hengelle pitäisi löytyä paikka vain sisälle valssimalla, mutta onkohan jollakulla kokemusta moisesta:)

3

705

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Elisan

      Hei,
      Olen itsekin menossa sinne vkon 44 viikonlopuksi ja kävin juuri kattomassa paikkatilannetta.
      Kts. itse: http://www.hostelworld.com/

      Hyvältä näyttää yksittäiselle hengelle ;) Ongelma on vain meillä, kun meidän porukkaa on 6-7 henkeä.

      Hyvää matkaa sitte!

    • ilman korttia

      Miten muuten nykyään luottokortittomat ihmiset varaavat majoituksen? Nykyään ei niin vaatimatonta majapaikkaa löydy, ettei se vaadi luottokorttia varauksen yhteydessä. Ilmeisesti Interrail ei enää kuulu koululaisten ja opiskelijoiden harrastuksiin.

      • Aina löytyy

        Berliinissä on niin paljon halpoja hotelleja ettei varausta tarvi. Helposti löytyy ryhmällekin samasta hotellista, hintatasoa 20-30 €/vrk/hlö.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      121
      2642
    2. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      69
      1094
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      210
      1054
    4. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      39
      982
    5. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      931
    6. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      894
    7. 36
      876
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      123
      853
    9. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      4
      829
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      35
      812
    Aihe