Elikkäs en näe mediaplayerilläni musiikkivideoita. Millä saisin tiedoston auki?
Sit toiseksi, toisessa koneessa on myös mediaplayer ja siinä tuo video näkyy. Olen myymässä toisen koneen joten olis kiva saada se näkymään myös tässä toisessa koneessa.
Miten muuten tän mediaplayerin vois poistaa koneelta?
Sit toiseksi, toisessa koneessa on myös mediaplayer ja siinä tuo video näkyy. Olen myymässä toisen koneen joten olis kiva saada se näkymään myös tässä toisessa koneessa.
Miten muuten tän mediaplayerin vois poistaa koneelta?
Vastaukset 6
Vanhimmat
1. sulta puuttu codec tiedosto.
2. miksi pitäis poistaa?
3. tapahtuu, lisää poista sovellus, etsi mediaplayer ja valitse poista.
mikä olis turvallisin ohjelma asentaa?
eikö, ne kaikki ole koht turvallisia. Riippuen mitä asioita ohjelmalta haetaan?
Paras ja valmiiksi laitettu, on mediaplayer. Se jopa valmiiksi suomenkielinen. Mutta mikäli haluat välttämättä erillisen ohjelmiston, videon ja musiikin kuunteluun, on esim: realplayer.
sitten on vinamp, aika surkee videoissa.
Ja ps-player. yms.
Jos monipuolisen ohjelmistopaketin haluaa.
kirjoita tämä googleen.
klcodec275fbeta1.exe
siinä apu
Asenna VLC Player, silloin sinun ei tarvitse etsiä netistä puuttuvia kodeekkeja sillä VLC sisältää itsessään kaikki kodeekit. Tämä soitin osaa avata lähes kaikki tiedostot, itse olen tärmännyt ongelmiin ainoastaan .mov-toedostojen kanssa joka on Applen kehittämä (Quick Time). Onneksi .mov on suhteellisen harvinainen, mutta jos sinulla niitä on niin asenna myös QuickTimePlayer.
VLC Player
http://www.videolan.org/vlc/
Jos tarvetta:
http://www.apple.com/quicktime/download/win.html
Tuli ainakin minun koneen mukana ja samoin kaikkien kavereiden koneitten mukana jos on ollut dvd asema??????????Monissa dvd leffoissakin on mukana katseluohjelma jonka voit ladata ainakin oli tomb raiderissakin.
Mitä oikein sekoilet?