Oletteko lukeneet Marmien Viimavaarojen varjon?
http://lotrff.nwps.ws/viewtopic.php?t=956
Siinä on ficci, joka tekee kunniaa Tolkienin kirjoille!
Loftiksessa kävijät?
3
685
Vastaukset
- Sauronin Suu
Parodiasta puheenollen
http://lotrff.nwps.ws/viewtopic.php?t=2711
http://lotrff.nwps.ws/viewtopic.php?t=3012 - jawetus
Kyllä. Oikein hyvä ja asiantunteva ficci ja olen sitä täälläkin joskus takavuosina suositellut.
Edelleenkin ylivoimaisesti paras suomenkielinen ficci on Arwen Imladvielin "Kipinöivä Tuli"
http://www.fanfiction.net/s/1262592/1/
Ken ei vielä ole lukenut, kannattaisi.- Fëa
Kiva seurata, miten tarina kulkee varmasti ja tyylikkäästi kaikkien maailmanaikojen, paikkojen ja tapahtumien lävitse. Tolkien-tyyppisiä kauneusarvoja; tuttujen henkilöiden luonne, tyyli ja repliikit kohdallaan. Mielettömän hyvä tarina, pitää mielenkiinnon koko ajan yllä.
Sinänsä poikkeusluonteinen henkilö T-maailmassa olisi tuollainen maia, jolla olisi noinkin monta eri rakastettua. Poikkeus oli kuitenkin hyvin perusteltu, koskapa hänen kohtalonsa kietoutui Sauronin ketjuun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1342714Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2612297Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?221403- 1151072
- 961021
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041013Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13922Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La55818Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.50771Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.277742