Mitä teen, apua äkkiä.
Rotta kulukee koiran kupilla aina kun koira nukkuu.
Mitä teen
10
1745
Vastaukset
- Rotta.
No anna sille riittävästi ruokaa vaikka omaan kuppiinsa ja anna koiran nukkua!
- raukkaa
Tuskin se rotta sua konkurssiin syö, saatikka koiran ruokia loppuun, rotan masu on sen verran pieni, että koitappa pitää se kylläisenä, kun oot lemmikkejä itelles haalinut!
- kuppiin
ruokaa lojumaan. Anna koiralle ruokaa säännöllisesti, ja jos ei syö, laita kuppi johonkin mihin rotta ei pääse. Rotanloukkuja johonkin mihin koira ei pääse työntämään nenäänsä.
- siilityttö55
Kiitos asiallisesta viestistä
- atal
siilityttö55 kirjoitti:
Kiitos asiallisesta viestistä
...pitää olla, niin et sitä ei ole koko ajan saatavilla .Silloin on helpompi ajoittaa ulkoilutkin oikein ja kakat tulee sinne minne pitää ja pihatarhassakin olevan koiran tarha pysyy hieman siistimpänä.Tai oma piha myös.
Mun tuttu piti kans hirmu kupin ruokaa sekä sisällä et ulkona ja koira kakki välil sisällekkin!Ja ulkona kävi kupilla kaikenmaailman elukat harakoista lähtien. Sehän on jo tautiriskikin,semmoinen ulkokuppi.
- the rat
Ota rotalta nirri pois ... ei kulje enää missään !
- hävitä ne pian
Rotta on kauhea sikiämään, laita pian loukkuja ja myrkkysyöttejä, ennenkuin teillä on joka kolo täynnä niitä. Talvella ne tulevat mielellään lämpimiin paikkoihin ja etsivät reitit jopa taloon sisälle. Ne levittävät tauteja ja ovat kamalia petoja, YÄÄK!
- siilityttö55
Tuli talvi.
ja arvakkaa miten kävi sen rotan .-----
aamulla menin ulos niin huomasin että talitiainen kiersi ympyrää jonkun ympärillä, menin katsoon niin maassa makas se rotta jalat oikosenaan, ja tiiska "talitiainen" yritti häätää sitä pois, nokki sen häntää ja taka jalkoja, en oo nähny noi suurta rottaa aiemmin.
Ja paksu häntä. - calmato
siilityttö55 kirjoitti:
Tuli talvi.
ja arvakkaa miten kävi sen rotan .-----
aamulla menin ulos niin huomasin että talitiainen kiersi ympyrää jonkun ympärillä, menin katsoon niin maassa makas se rotta jalat oikosenaan, ja tiiska "talitiainen" yritti häätää sitä pois, nokki sen häntää ja taka jalkoja, en oo nähny noi suurta rottaa aiemmin.
Ja paksu häntä.Rottia on nykyisin taas enemmän kuin männävuosina ja syynä on kaiken maailman ranskalaiset perunat ja muu ruoka, mitä ihmiset heittelee kaduille ja puistoihin. Näin syksyn tullen ne sitten pyrkivät asuntoihin ja pääsevätkin, sillä rotta mahtuu yllättävän pienestä raosta ja jos ei mahdu, jyrsii raon suuremmaksi, vaikka betoninkin.
- easy ac
Keino jopa SUHTEELLISEN halpakin on ostaa perinteinen hiiren killeri:) maksaa noin 0.50snt tai 1e maksaa vaivan ja antaa mielen rauhan.siihen kun pistät palan juustoa niin ei hetkeäkään kun jo iloinen ja mielissänsä oleva hiirulainen kuvittelee saanensa elämänsä aterian niin saakin mutta tällä kertaa viimeisen:)let"s saalistamaan!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1397648KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4237091Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei693623Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521383256Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1092784Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään442318- 1261926
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231793Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv261566Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821457