Olen 37 viikolla raskaana ja mieheni ei halua rakastella kanssani. Nyt on kaksi viikkoa viime kerrasta ja minä hypin ihan seinillä. Hän hermostuu, kun yritän ottaa asian puheeksi. Koko meidän yhdessäoloajan hän on halunnut päättää, milloin meillä on se ilta. Olen itse erittäin aktiivinen ja kuulema hän ahdistuu minun aloitteista, joita en kyllä uskalla nykyisin tehdä kun viikon tauon jälkeen. Olen eronnut 2 vuotta sitten ja totuin exän kanssa tyyliin 3-4 viikossa seksiä. Nyt hyvä jos saan kuukaudessa kahdesti. Aina valitetaan, että naiset eivät halua, mutta meillä on toisin. Mikä avuksi??
mies lopetti haluamasta
mimmu
124479
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kuka normaali mies nyt haluais naida RASKAANA olevan naisen kanssa?! Ei kukaan täyspäinen. Ja viellä ihmettelet miten ukkos ei halua sua...oliko pakko hommautua raskaaksi, häh?!
Kukaan normaalimies ei nussi raskaana olevaa naista, ajatuskin oksettaa.
Minä olen kuullut että silloin kun nainen on raskaana, pariskunnat juuri silloin sitä seksiä harrastaakin enimmillään! Sen vuoksi ettei tarvita mitää ehkäisyjä tms. ;)
Älähän painosta miestäs. Ei varmaan sustakaan ois kivaa jos miehes hinkuis koko ajan seksiä kun et haluisi sitä... You know? Anna sen itse haluta ja tiedän kyllä miltä tuntuu olla kunnon puutteessa :D Sormeile jos on pakko (itse en itsetyydytä, mutta sinua se vois auttaa...) =)
Miksi mutsis hankkiutui raskaaksi?
Minä olen sinkku, sanottakoot näin alkuun, mutta itseänikin kuvottaa kuvat raskaana olevista, varsinkin eroottiset semmoset.
Täsmälleen sama kuin vertaisi että sekaannuin juuri 0.5 vuotiaaseen pikku vauvaan ,hyih!
..on paljon yleisempi ongelma kuin luullaan. Mun exä oikein käytti vallan välikappaleena pihtaamistaan - saattoipa suuttuessaan tokaista vaikka "et saa munaa tänä etkä seuraavanakaan viikonloppuna". Viikolla ei voinut muka harrastaa seksiä työstressin takia. Ja tottakai kun armosta sain, niin se tapahtui täysin hänen toivomallaan tavalla...
Ai mitä kannattaa tehdä???---> vaihtaa mies! Se auttoi ainakin minun tapauksessa. =)
tiedätkö, meillä on sama juttu. Mies käyttää seksiä vallan välineenä. Riitatilanteissa hän uhkaa seksittömyydellä. Mie alan jo olla aika kypsä. Olen menettänyt itseluottamustani, ja arvaa onko mielessä, että pettääkö mies? Olen suunnitellut eroa, kun vauva on syntynyt ja pääsen pahimman yli, ellei homma parane.
Nainen on kauneinmillaan kun on raskaana ja silloin on kiva harrastaa seksiä kun ei tarvitse miettiä ehkäisyä ollenkaan. Jos miehesi ei rakastele kanssasi kun olet raskaana niin meihesi taitaa olla joku poijaan kloppi kun ei hyvän päälle ymmärrä. Jos tahti ei parane niin pistä mies vaihtoon. Normaali mies ei halua olla 2-3 päivää ilman seksiä jossain muodossa. Jos mies hakuaa kerran kahsessa viikossa niin on aika huono potenssi miehellä tai siinä on jotain muuta vikaa. Sano miehellesi että jos minun kanssa oot niin silloin pitää naida kun naista haluttaa tai sono miehesi on tumpelo kun ei pysty naistaan tyydyttämään.
Kyllä minä ihmettelen jos ei raskaana olevaa halua naida. Tietenkin loppuaikana pitää painaa vähän varovaisemmin, ei siinä muuta eroa ole.
On naitu raskaana ollessa ja muulloinkin paljon.
Outoa on, jos mies ei halua. Usein se on juuri toisinpäin. Mikä sen hauskempaa kuin seksi?
Hmm, en ymmärrä en.
"kuulema hän ahdistuu minun aloitteista"
Johan on herkkähipiäinen mies: Potki perseelle moista luuseria.
Toisaalta jos hänen ei tee mieli niin sitten vaan ei tee mieli, minkäs teet. Pitäskö hänen suostua seksiin ihan vaan siksi että sinä haluat?
Olisko kiva rakastella miestä joka ei oikeesti nauti siitä?
No, nyt tiedät miltä useimmista miehistä tuntuu.
No joo. Ompahan tullut kattava kirjo vastauksia.
Vastaan nyt omalla kahden lapsen isän kokemuksella. Meidän seksielämämme vaimon kanssa on ollut ainakin keskimääräistä aktiivisempaa. Molempien raskauksien aikana seksielämä kyllä tyyntyi raskausajaksi, kiihtyeäkseen sitten taas uudestaan. Osaksi siksi että vaimo ei ollut halukas, kaikki tunnemyllellys jne. menivät seksivietin ohi, myös itselleni miehenä ajatus raskauden aikana rakastelusta tuntui vähän vaikealta, pelkäsi jopa vahingoittavansa sikiötä/lasta. Tämä psykologinen ajatusmalli on aika monimutkainen, mutta aikuismaisesti ajatellen, eikö ole vähintään luonnollista, että raskauden, erityisesti loppuraskauden aikana kaikki muut (tärkeämmät) asiat ja tunteet on pinnassa, myös miehellä, ainakin minulla oli.
Toinen juttu on sitten se, että kun erinäisissä elämäntilanteissa ihmisten tarpeet/halut vaihtelevat, toista arvostavat puolisot yrittävät löytää yhteisen ratkaisun. Selvästi teillä varsinainen ongelma on jokin muu kuin raskauden aikainen seksi.
Eli ei muuta kuin juttelemaan miehesi kanssa ja hakemaan ratkaisua, se on teidän ja myös tulevan lapsenne elämä joka kyseessä.
tsempit.
M41
niin, kerrankin tuli aikuismainen hyvä viesti. Niin, tottahan on, että mieheni käyttää seksiä ja siitä kieltäytymistä keinona hallita minua. Hän rankaisee minua seksittömyydellä, jos joku asia ei mene niinkuin hän haluaa. Meitä on kaksi hyvin voimakastahtoista yhdessä, ja on ilmeisesti tajunnut, että tätmä ehkä puree, koska minä pidän seksistä enemmän kuin naiset keskimäärin. Voihan se olla myös niin, että mieheni ei osaa nähdä minua enää seksiobjektina, kun vauva on sisällä jo iso ja näkyy voimakkaasti ulospäin. Pitää vaan yrittää hillitä itsensä. Tämä on minun toinen ja hänen eka lapsi, joten voihan se olla että häntä jänskättääkin enemmän kuin minua.