Mulla on 10 v vanha kippiovi autotallissa. Ajattelin asentaa/asennuttaa nostoautomatiikan oveen. Onko vinkkejä toimittajista ja asentajista joita suosittelette tai joita pitäis välttää. Asennuspaikka on Espoossa.
Nostoautomatiikka autotalliin
PEHH
21182
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Terve
Ei kannata asennuttaa kippioveen automatiikkaa varsinkaan jos syy on se että ovi on niin raskas... nämä autotallin ovenavaajat ei ole mitään erityisen vahvoja. ovi tasapainoitetaan jousilla ja jos se ei onnistu niin oikea ratkaisu on ostaa uusi ovi esim. nosto-ovi. eli avaajaa on turha asentaa sillon kun voima loppuu ;-) profijet oy on yksi kyseisiä palveluja tarjoava yritys.
laittaa hyvä automatiikka. Poke asensi miulle vuos sitten Liftmasterin automatiikan vanhaan kippioveen ja toimii hyvin. Vaimokin tykkää kunei tarvi enää nousta autosta avaamisen takia ulos.