Moi! Oon 13v poika ja mulla ois semmonen ongelma että yks meiän luokkalainen poika aina haukkuu tai sanoo musta jotain pahaa kun kävelen sen ohi, vaikken oo tehny sille mitään pahaa. En tiiä mistä tää johtuu. Sille se tuntuu olevan pelkkää "rutiinia". Mitä pitäs tehä kun en haluu mennä kellekkään opettajalle tai koulukuraattorille mennä kertomaan?
Mitä teen?
yjedjyjdy
4345
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
"Koulukurittorilel tai olettajalle" Wittun wässkkkä, HAKKAA SE saatana!!!!
Luultavasti kiusaajallasi on hyvin heikko itsetunto, jota hän haluaa pönkittää kiusaamalla ja alentamalla muita. Kiusaaja onnistuu tehtävässään, jos otat itseesi hänen sanomisistaan ja alennut siihen, että hän on mukamas oikeassa, etkä väitä vastaan.
Voit tietenkin yrittää suhtautua luokkalaiseesi kylmän rauhallisesti ja huikata hänelle takaisin jotain yhtä typerää kuin hän suustansa päästää. Mieluummin kuitenkin kerrot opelle, ja selität tilanteen hänelle. Olosi nimittäin vain kurjistuu, jos annat kiusaajan temmeltää vapaasti.
NAULAN KANTAAN!!! mieti että tuo on säälittävä idioootti... sano sille suorat sanat kun se seuraavan kerran haukkuu sua. älä kuitenkaan käy käsiksi, koska siitä tulee vain lisää murhetta.
Mulla on ihan samanlaista yhden luokkalaiseni pojan kanssa ;/ Ajattelen aivan samallailla kuin sinä, mutta olen käynyt ja käyn säännöllisesti kuraattorilla :(