kovin on ollut negatiivisia viestejä joistain huonekalu liikkeistä.. ne jää kai helpoiten mieleen. Mutta muistele, missä sait hyvää palvelua? Missä sait mitä tilasit, ehjänä, ajallaan ja oikeanlaisena?
Olisi kiva syyskaamoksessa lukea positiivisia kokemuksia!
T. Asiakkaalta viinipullon saanut hyvästä palvelusta
Olisi kiva syyskaamoksessa lukea positiivisia kokemuksia!
T. Asiakkaalta viinipullon saanut hyvästä palvelusta
Vastaukset 4
Vanhimmat
Viimeksi on saanut hyvää palvelua (Helsingissä) pienistä huonekaluliikkeistä, mm. Kalevankadulla sijaitsevista Solid Furnituresta (tasoja), Sope (kirjahylly) ja Kuusilinnasta (sohva). Samoin Futon Bed Shopista (futonit). Lisäksi muutamasta Annankadun liikkeestä, ja Kampissa olevasta Wandasta. Samoin Artekissa on hyvä palvelu,samoin Portinpuiston Vepsäläinen. Näissä liikkeissä on ystävällinen ote ja palveluasenne on kohdillaan. Keskustellaan ja haetaan asiakkaalle parasta mahdollista ratkaisua, myyjällä ei ole kiire, ja jos ei valmiista löydy niin sitten sellainen tilataan tai jos ei omasta valikoimasta löydy niin tulee vinkkejä mistä kannattaisi etsiä. Ei ole sellaista "hallimeininkiä","no laitetaanko tästä sulle soffa" heittoja, ja tunnelma on "intiimpi". Hinnat eivät välttämättä ole 'yli suuria' ja rahalle saa todellakin vastinetta.. sekä palvelua että laadukkaita ja kestäviä huonekaluja.
Ostin On24:stä joustinsängyn, ja olin tyytyväinen sekä saamaani palveluun (soitettiin ja kerrottiin toimitusaika), toimitus tuli silloin kun sovittiin kotiin asti, ja tuote on erittäin hyvä.
Loistava ajatus näin syksyyn miettiä näitä positiivisia juttuja. Helsingin keskustassa saa hyvää palvelua, lähinnä Kampin suunnassa, ei kauppakeskuksessa. Annankatu, Kalevankatu, Freda jne..
SUOSITTELEN KÄYNTIÄ ALAN ERIKOISLIIKKEISIIN HELSINGIN KAMPISSA!
Erityisesti jäi mieleen 2, mistä tein ostoksetkin (hyvin palveltuna, perille tuotuna, oheistettuna, ammattitaidolla, lisä ja muut jutut kerrottuna jne)
http://www.deco-partners.fi
ja toinen hyvä
http://www.bellart.fi/
Edellisiä kommentoimatta, täällä tuskin saa oikeaa käsitystä liikkeiden ja myyjien palvelualttiudesta. Oikeasti, mun mielestä ylivoimaisesti parasta palvelua olen saanut SUOMI-SOFFASSA..