Uusin Automies kannattaa lukea:
Toyota-mies
51173
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Yli 700000 km ajettuun 88-Corollaan. Nykyöljyillä ja säännöllisillä huolloilla autot ovat ihmeen kestäviä. En tosin uskaltaisi ohjastaa tuon ajan kotteroilla metriäkään, enkä suosittelisi muillekaan. Turvallisuus, auton tärkein ominaisuus, on kehittynyt vajaassa 20 vuodessa niin paljon. Verottajalla on Suomessa mahdollisuus edistää autoilukulttuurin kehittymistä, mutta eipä näytä osaavan hommaansa. Suomi on jo nyt Pohjoismaiden turvattomin liikennemaa eikä suuntaa muuteta ainakaan autoilun eriarvoisuutta lisäämällä.
olisi ollut sinullakin eri ääni jos kyseessä olisi ollut tuon verran ajettu saksalainen
lähes tuon verran ajettu saksalainen. Sääli, että täällä ajetaan paljon museoautoilla. Japanissakin paalataan alle 10-vuotiaat autot lähes järjestään. Lähi-idässä, Afrikassa, Itä-Euroopassa ja Suomessa ei.
700000 ajettu ranskalainen...tosin viimevuoden lopulla vaihdoin pois kun vähän uudempaa teki mieli,mutta eipä tuo kummemmaksi muuttunut.
Joku ajelee tuolla vieläkin kuulemma katsastukset taas tänävuonna suoritettuna,että kovaa ajoa vaan.
oli myynnissä Citroen XM V6, ajettu yli 700 tkm, samalla moottorilla kaikki, näyttää noita siis olevan muitakin kuin Volvoja ja Mersuja.