Beethowen- elokuvassa annetaan ymmärtää, että Bernhardilaiset eivät muuta teekkään kuin kuolaavat. Onko tämä totta? Kuolaavatko nämä jättiläiset säällä kuin säällä?
Kuolaako?
3
773
Vastaukset
- :-)
no kuolaa ne joka säällä, mut ei niin paljo ku elokuvassa :-)
- Nalle
Elokuvassa kuolaamista on liioiteltu.Mielestäni koiramme kuolaa yllättävän vähän. Kuolaa erittyy runsaimmin, kun se odottaa herkkupalaa, pakkasella ulkona reippaammin liikkuessa ja kesäkuumalla läähättäessä sen kaulakarvat kastuvat. Näin meidän bertsu, en tiedä onko se yksilöllistä.
- sämpylä
periaatteessahan mikään koira ei kuolaa normaalisti tai sillä on vika huulissaan tai suupielissään jos sieltä tauotta valuu. Toisaalta jos koiralla on karvaa paljon niin läähättäähän se ja osa muuttuu paksuksi ja tahmeaksi ja venyväksi..
Meillä ei kuolannut, mutta kun kuonon polvelle laittoi niin aina jäi jälki ja märkä sellainen. Suupielethän roikkuu ja ovat kosteat sisäpuolelta. Kuiva se ei siis ole koskaan.
Juomisen jälkeen voi vanaa myös olla jonkin matkaa kupilta poispäin..
monet silti kuolaavat ja kunnolla ja siihen kannattaa varautua ja asennoitua niin että on iloinen yllätys jos koira ei kuolaa paljoa. Asunnoissa on vielä usein aivan liian kuuma ja silloin ei kai ole muuta tehtävissä kuin läähättää?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark1585716Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p1753790"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1413442Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m383245Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi492796Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.612353- 242280
Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon
Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon2362273Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk941871Ehkä mä ymmärrän sua nyt
Paremmin kuin silloin aikoinaan. Kaikkia jännitteitä, joita on täytynyt tulla sun taustasta. Oot ollut aika rohkea elämä51352