Kuolaako?

Emppu__

Beethowen- elokuvassa annetaan ymmärtää, että Bernhardilaiset eivät muuta teekkään kuin kuolaavat. Onko tämä totta? Kuolaavatko nämä jättiläiset säällä kuin säällä?

3

797

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • :-)

      no kuolaa ne joka säällä, mut ei niin paljo ku elokuvassa :-)

      • Nalle

        Elokuvassa kuolaamista on liioiteltu.Mielestäni koiramme kuolaa yllättävän vähän. Kuolaa erittyy runsaimmin, kun se odottaa herkkupalaa, pakkasella ulkona reippaammin liikkuessa ja kesäkuumalla läähättäessä sen kaulakarvat kastuvat. Näin meidän bertsu, en tiedä onko se yksilöllistä.


    • sämpylä

      periaatteessahan mikään koira ei kuolaa normaalisti tai sillä on vika huulissaan tai suupielissään jos sieltä tauotta valuu. Toisaalta jos koiralla on karvaa paljon niin läähättäähän se ja osa muuttuu paksuksi ja tahmeaksi ja venyväksi..

      Meillä ei kuolannut, mutta kun kuonon polvelle laittoi niin aina jäi jälki ja märkä sellainen. Suupielethän roikkuu ja ovat kosteat sisäpuolelta. Kuiva se ei siis ole koskaan.

      Juomisen jälkeen voi vanaa myös olla jonkin matkaa kupilta poispäin..

      monet silti kuolaavat ja kunnolla ja siihen kannattaa varautua ja asennoitua niin että on iloinen yllätys jos koira ei kuolaa paljoa. Asunnoissa on vielä usein aivan liian kuuma ja silloin ei kai ole muuta tehtävissä kuin läähättää?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      174
      1182
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      867
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      803
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      45
      619
    6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      559
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      301
      554
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      225
      538
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      51
      519
    10. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      502
    Aihe