Kokkolassa?
mikä on parasta
adee
8858
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
ja asuntotilanne. No ei vaan. 1.
Kauniit maisemat mm. Perhonjoki ja Halkokarin ranta ja muutenkin merenläheiyys, 2.Palvelut ja etenkin niiden läheisyys esim. harrastusmahdollisuudet, kirjasto ja työvoimapalvelut ja muut maakunnan tärkeet virastot
3. Avomieliset ja rehelliset ihmiset
voinut jättää asiattoman osuuden pois. Niinkuin monesta muustakin asiasta... Aina kaikki ei tajua eikä kaikkee voi tajuta, varsinkaan ajoissa.
Tuossa yhdistelmässä on tyyliä!! Tule Kokkolaan ja koe se =)
En ehtinyt vielä tutustumaan. Kurkin vain vähän oven raosta :-(. Tää iso tyttö- kirjoittaja ei todellakaan tiedä miltä tuntuu seistä sovituskopissa ja naama punaisena toivoa, kun kuoriutuu jostain vaatekerrasta ulos, ettei se hajoa.
Terveisin: Vuonna 2002 mahduin kokoon 34, nyt olen juuri laihtunut takaisin kokoon L. Ei ihan vielä menty isojen tyttöjen koossa.
Kaksi ohikulkutietä,ettei tarvitse Kokkolan ohittaessa ajaa ns. "kaupunkiin"
suurempaa kliseetä laittaa? Että oikeen 2 ohikulkutietä? Oliko oma juttu?
Hehhehhee, hyvä vitsi.
Täällä ei ole mitään hyvää.
Jos joku muuta väittää, niin tämä muu on sitten aito kokkolalainen
Next
Valitettavasti on aika mukava paikka asua. Kaupunki, joka ei ole vielä liian täyteen ympätty hullujenhuone. Täällä voi vielä aistia kuulaana kesäaamuna raikkaan lehmänpaskan tuoksun, siis ainakin kaupungin laidalla. Ja ennemmin sen kestää kuin harmaana vellovan pakokaasupilven aamuruuhkassa.
PS. Meri ja sen läheisyys on vähän h..vetin hyvä juttu.