Mirasta tykkäävät, miksiköhän se on usein äänestyksissä, jos olisi hyvä tyyppi?
Mira lähdössä
taas....
8603
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Pelko, että Mira voittaa pistää Karin, sekä Jennin
tekemään kaikkensa. Jennikin itkee tuhertaa ja kerää
säälipisteitä. Mira kestää tänkin äänestyksen.
Kyllä Mira yhdet äänestykset selvittää, onhan
niin tapahtunut jo aiemminkin!
jos melkeen kaikki asukkaat pistää miralle ääniä tasasesti joka viikko, niin miks se olis taloon sopiva? voihan sitä väkisin siellä pitää, mut ei se tuu sopeutumaan paremmin enään koskaa.. "sopeutumis aika on mennyt ohi" = 7-8viikkoa ollu aikaa tutustua ..
Perttukin !
Perttu kyllä nimettiin ja aina syy oli ikä tms oikein hyvä peruste kun kukaan ei kehdannut sanoa, että se on suurin uhka muiden pärjäämiselle!
Lopulta taisi olla osalla ihan periaate nimetä Perttu kun se ei tuntunut tippuvan koskaan kenellekkään..
Kuitenkin se ero tulee siinä äänestyksessä. Perttu sai aina vähintää tuplasti ääniä verrattuna siihen toiseen tai toisiin äänestettäviin. Miralla on ollut kahdesti todella hilkulla...
Lisäksi jos nyt "häviää" äänestyksessä karvan verran porukan isoimmalle (lue lihavimmalle..) niin onko se ihme tässä maassa kun tätätkin palstaa silloin luki? Toisella kerralla ulos lähti homppeli joka todellakin on kansan ja tiettyjen piirien mielestä ihminen siinä missä kuka tahansa muukin. Jotta asia olisi ollut jo tuossa vaiheessa tarpeeksi paha niin se mokoma tykkäsi molemmista.. Sorella oli niin ärsyttävä ja aiheutti välillisesti Mankin lähdön joten siinä äänestyksessä pärjäämisen voi jättää kokonaan väliin..
Ei se riitä, että on nimetty eikä lennä ulos vaan on silläkin väliä ketä vastaan ja millä äänillä..
Jenni, Hanne ja Piritta ovat pahin kolmen kopla. Piritta paljasti olevansa pelkkä roisto ja perseennuolija, kun sai kaverikseen Hannen, joka paljasti jo aiemmin olevansa roisto. Jennistä on jo tiedetty kauan että hän on roisto, joten Jenni putoaa HETI kun joutuu äänestykseen, samoin käy Hannen.
Tällä viikolla putoaa Piritta.
Miralla ei ole mitään pelkoa putoamisesta, koska Suomalaiset äänestäjät eivät äänestä alistavia ja pihtaavia paskiaisia, kuten Piritta on.
24t/vrk niin etköhän alkaisi kyllästyä, kun monet eivät pidä siitä 1h/vrk
paljon ennemmin.
Ei anna talolle yhtään mitään.
Täälä ulistaan siitä , että säpinää taloon , mutta miten sitä voi tulla jos säpinäntuojat äänestetään ulos ja tylsät tyypit jää ?
Nyt jo Miran ja Janin välit ovat lämmenneet , kun sängyssä halailivat .