Suonissani...

Suonissani kohisee
elän kiivaasti
hengittäen sinua

Kun kosketat
kosketat sydämeeni

Sattuu

Pelkään

Rakkaus jättää jälkensä
4203
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Luin kaikki 3 runoasi, mutta tämä oli
eniten mieleeni.

Jos-runon viimeinen jos-sana oli mun mielestä
turha, mutta tietty vaan mun mielipide.
Kokonaisuuden kannalta mielestäni olisi ollut
parempi ilman sitä.

Ja tämä runo vaan on melko pienillä asioilla
saatu mielestäni täysin toimivaksi, siksi
kommentoin tähän.

Päivän jatkoa ja aurinkoa, täällä ainakin
paistaa.

Äänestä
  • Olen sitä mieltä että se jos kuuluu sinne loppuun
    niin sen ajattelin :) Kiitos paljon Rellu :)

    Äänestä

Rakkaus jättää jälkensä, jättää myös paljon kauniita sanoja jaettavaksi. Kiitos tästä, pidin kovasti!

Äänestä
  • Kiitos palautteestasi :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Runoilijatar kirjoitti:

Suonissani kohisee
elän kiivaasti
hengittäen sinua

Kun kosketat
kosketat sydämeeni

Sattuu

Pelkään

Rakkaus jättää jälkensä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu