yhteisymmärrys

Miehet

jos haluatte antaa pelkän juttuseuran, niin luulisi että sanan takana seistään. Eikä vaihdeta kesken jutustelun tivaamaan, haluisiko muutakin kuin puhetta, miten olisi kuva tai puh numeroita. Ja jos emme niitä teille anna, muuttuu sävy toisenlaiseksi ja toivon että voisitte edes sanoa, että ei ole kiinnostavaa enää jutella vaan vaihdatte mielummin seuraavaan naiseen aikanne. Jos sitä seksiä niin haluaa niin ei sen taakse tarvitse piiloutua. niin sanotusti "juttuseuraa" kaavalla.
1189
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Totta sanot,itse olen joutunut kokemaan useasti samaa.

Säälittäviä tollaiset miehet ,kyllä on kapea heidän elämän katsomuksensa.Mutta koen ,että heidän silmänsä sokaistuneet ,eivät enää näe mitä tekevät.Ja toivon,että kirjoitukseni saa jossain edes muutosta aikaan ja ajateltavaa.

Sexi on normaalia miehen ja naisen välisessä elämässä,kun muutenkin on tuntenut ja tutustunut toiseensa ja mieluummin jo avioliiton kautta.
Kaikenlainen siveettömyys ja moraalittomuus nykyisin vallalla ,mikään kaunis ei enää päde miehen ja naisen välisessä sunteessa kuin ennen.

Todella monet UKKOMIEHETKIN elävät siveettömästi vaimonsa selän takana tai aivan silmien edessä ja lisäävät vain kärsimystä vaimolle,lapsilleen ,itselleen ja monelle muulle ketä kohteinaan pitävät vain tyydyttääkseen sexin himonsa.
Samoin tekevät monet naimisissa olevat naisetkin.
Puhutaan ja valehdellaan ,mitä sylki suuhunsa tuo,vain sexiä saadakseen.

HIMOT EIVÄT OLE SAMA KUIN RAKKAUS!TODELLINEN RAKKAUS!

Kuitenkin minäkin vielä uskon löytäväni elämääni aidon miehen, joka kunnioittaa naista muutenkin kuin vain "sängyn"kautta tyydyttääkseen itsensä.
Ja jolla elämän arvot järjestyksessä elämässään muutenkin.
Lukekaa hyvät rakkaat ihmiset RAAMATUN OHJEITA ELÄMÄÄNNE. 2Mooseksenkirja luku 20,
Paavalin 1 kirje korinttolaisille 13 luku,
Evankeliumi Markuksen mukaan 13 luku(tärkeä)

Toivon ja rukoilen ,että joku ottaa ja lukee nämä..Ja saa muutoksen rauhan elämäänsä Amen.

Jumala siunatkoon kaikkia..Jeesus haluaa pelastaa sinutkin ystäväni ja antaa ilon, rauhan, onnen,toivon elämääsi kaiken tämän pahan keskellä, missä maailmassa nyt elämämme.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


salla 32 kirjoitti:

Miehet

jos haluatte antaa pelkän juttuseuran, niin luulisi että sanan takana seistään. Eikä vaihdeta kesken jutustelun tivaamaan, haluisiko muutakin kuin puhetta, miten olisi kuva tai puh numeroita. Ja jos emme niitä teille anna, muuttuu sävy toisenlaiseksi ja toivon että voisitte edes sanoa, että ei ole kiinnostavaa enää jutella vaan vaihdatte mielummin seuraavaan naiseen aikanne. Jos sitä seksiä niin haluaa niin ei sen taakse tarvitse piiloutua. niin sanotusti "juttuseuraa" kaavalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu