venton

onko mahollista että alle 10000km kestää laakeri takapyörässä?? keväällä vaihoin ja taas mahtava ulina kuuluu=(=( perkele etten paremmin sanos!!!!!!!! vento on autoni.
3604
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kyseinen laakeri on rakenteeltaan sellainen, että osaamattoman asentamana se ei kestä kauan. Tavallisin tapaus on liian tiukalle kiristetty napamutteri, jolloin laakeri saattaa tuhoutua muutamassa tuhannessa kilometrissä. Oikein asennetussa laakerissa tuntuu selvä välys pyörää ravistettaessa. Oikeaan välykseen päästään kiristämällä napamutteria niin, että välys juuri ja juuri häviää, sen jälkeen mutteria on löysättävä sen verran, että mutterin alla oleva aluslevy liikkuu ruuvimeisselin kärjellä työnnettäessä (EI aukon reunaa tukena käyttäen kampemalla).
Oikein asennettu laakeri kestää helposti yli 200tkm.

Äänestä
  • sovite

    Äänestä

  • Ahmedd kirjoitti:

    sovite

    Mikä ihmeen sovite siinä takapyörän laakerissa on?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


takapyörän laakeri kirjoitti:

onko mahollista että alle 10000km kestää laakeri takapyörässä?? keväällä vaihoin ja taas mahtava ulina kuuluu=(=( perkele etten paremmin sanos!!!!!!!! vento on autoni.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu