Eli ostin vuosi sitten rivari kolmion. Teinkö oikein?
Ostin
vuosi sitten
5364
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
korko nousee
jo puolen vuoden päästä
vuoden päästä ostajaa jo naurattaa
kahden vuoden päästä on jo mahtava olo, ja naurua pukkaa tulemaan jo ihan solkenaan
sen sijaan jos vain odotat ja odotat, niin, miten sitten suu pannaan aina vuoden päästä, ja toisen vuoden päästä, ja niin edelleen?
koko ajan kaikki fyffe menee vuokraan
kolmen vuoden päästä jokaista odottajaa jo alkaa ns uituttamaan, kun postiluukusta kolahtaa taas uusi vuokrankorotuslappu
Tarkoitatko nyt omaa taloa, omaa rivaria vaiko omaa betonikennoa? Onko betonikennojen hintamediaani pitkässä juoksussa nouseva? Haluavatko tulevaisuuden ihmiset edelleenkin asua betonikennoissa vm -72?
Eihän niitä neukkulääviksi tai betonikennoiksi kutsu ketkään muut kuin palstan katkeroituneet vuokralurkit. Suomennettuna: kyllä, ihmiset ovat jatkossakin kiinnostuneita myös kerrostaloasumisesta.
Kerrostalot kiinnostavat niitä, joilla ei ole parempaan varaa.