Läppärissä on kaksi kantaa muistikammoille. Molemmat ovat käytössä. Muistia on yhteensä 512M.
Pitäisi ainakin tuplata määrä. Miten teen? Heitänkö molemmat kammat tunkiolle ja ostan uudet isommat. Vai voiko toisen noista jättää ja laittaa toiseen isomman kamman.
Mistä tiedän millaista muistia ostaa? Ohjekirjasesta (pari sivua) ei ole mitään apua. Everest-ohjelma kyllä kertoo jotakin mutta kertooko kaiken tarpeellisesen?
Läppäriin lisää
muistia
3
467
Vastaukset
- läppäristä.
Ei tullut mieleen soittaa vaikkapa valmistajan tukeen ja kysyä?
- mieleen
kysyä täältä. Taisi olla turha toivo. Käsitin väärin että täältä saisi neuvoja. Soitan valmistajalle ja jätän täältä neuvojen kysymiset tähän.
- Hurlumhei.
>Ei tullut mieleen soittaa vaikkapa valmistajan tukeen ja kysyä<
Jännä logiikka. Miksi edes tehdä kysymys tälle palstalle jos vastaus on tuota luokkaa.
Johtopäätös: Lopetetaan kaikki neuvontafoorumit. Korvataan ne valmistajien linkeillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-185858Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite845472- 1253494
Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin933462- 1211231
- 571177
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1301112- 38909
- 45903
- 25859