Olemme suunnittelemassa jo uutta reissua vaikka ens joulukin on vielä näkemättä. Eli mitä suosittelisit lasten (8,11,15 v) joulun aikaan 2 viikkoa. Sellainen suht edullinen. Ei Kanarian saaret!
Ja toinen asia. Aina matkanjärjestäjät mainostavat uutuuskohteita. Mitä tuo 'uutuus' oikeestaan tarkoittaa??? Eikös kohta kaikki paikat ole koluttuina, jos nyt ei ihan uusia suomalaisille löydetä, kuten esim. ruotsalaisilta "kopioituna". Esim. Samoskinhan on jo vanha kohde, itse olin siellä jo -84.
Tjäreborgille!
1
858
Vastaukset 1
- Tjäreborg
Tervehdys! Ja kun olette joulumatkaa suunnittelemassa, ei matkan suunnittelua voi aloittaa liian aikaisin ja matkat kannattaa varata heti huhti/toukokuussa kun talven 2007/08 matkat tulevat myyntiin.
Ehdottomasti kaukomatkavaihtoehdoista kannattaa tutustua Thaimaan Phuketin Bangtao Beachin ja siellä Sunwing Resort & Spa Bangtao Beachiin. Kts. www.tjareborg.fi/sunwing .
Jos kanarian saaret on poissuljettu vaihtoehto, vaihtoehtona voisi olla esim. Egyptin Hurghada, mutta ongelmana siellä on vain hotellihuoneiden pienuus ja viidelle hengelle olisi varattava 2 huonetta.
Uutuuksina esittelemme kohteet, jotka eivät aikaisemmin ole olleet tuotannossamme, tai viime kerrasta on kulunut jo useampi vuosi aikaa. kuten esim. Samoksen kohdalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 791100
- 1041075
- 73538
- 47483
Taiteiden yö
Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...8446Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?
Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/112441- 13440
- 42422
- 15396
Kysymys palstalaisille: kuinka moni nainen sietää miehen "pakkomielteistä" sekaantumista elämäänsä?
Siedättekö tai sietääkö teidän naisenne miehen "pakkomielteistä" sekaantumista naisen harrastuksiin, ulkonäköön, työhön83391