Tjäreborgille!

Lasten (3) jouluksi -07

Olemme suunnittelemassa jo uutta reissua vaikka ens joulukin on vielä näkemättä. Eli mitä suosittelisit lasten (8,11,15 v) joulun aikaan 2 viikkoa. Sellainen suht edullinen. Ei Kanarian saaret!
Ja toinen asia. Aina matkanjärjestäjät mainostavat uutuuskohteita. Mitä tuo 'uutuus' oikeestaan tarkoittaa??? Eikös kohta kaikki paikat ole koluttuina, jos nyt ei ihan uusia suomalaisille löydetä, kuten esim. ruotsalaisilta "kopioituna". Esim. Samoskinhan on jo vanha kohde, itse olin siellä jo -84.

1

858

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tjäreborg

      Tervehdys! Ja kun olette joulumatkaa suunnittelemassa, ei matkan suunnittelua voi aloittaa liian aikaisin ja matkat kannattaa varata heti huhti/toukokuussa kun talven 2007/08 matkat tulevat myyntiin.

      Ehdottomasti kaukomatkavaihtoehdoista kannattaa tutustua Thaimaan Phuketin Bangtao Beachin ja siellä Sunwing Resort & Spa Bangtao Beachiin. Kts. www.tjareborg.fi/sunwing .

      Jos kanarian saaret on poissuljettu vaihtoehto, vaihtoehtona voisi olla esim. Egyptin Hurghada, mutta ongelmana siellä on vain hotellihuoneiden pienuus ja viidelle hengelle olisi varattava 2 huonetta.

      Uutuuksina esittelemme kohteet, jotka eivät aikaisemmin ole olleet tuotannossamme, tai viime kerrasta on kulunut jo useampi vuosi aikaa. kuten esim. Samoksen kohdalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      79
      1100
    2. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      104
      1075
    3. haluaisin paljastaa

      Kuka tämä :/ on
      Ikävä
      73
      538
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      47
      483
    5. Taiteiden yö

      Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...
      Kuhmo
      8
      446
    6. Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?

      Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/
      Ikävä
      112
      441
    7. Hyvää yötä kaipaamalleni

      Vanhwmmalle naiselle, olet rakas❤️❤️
      Ikävä
      13
      440
    8. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      42
      422
    9. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      15
      396
    10. Kysymys palstalaisille: kuinka moni nainen sietää miehen "pakkomielteistä" sekaantumista elämäänsä?

      Siedättekö tai sietääkö teidän naisenne miehen "pakkomielteistä" sekaantumista naisen harrastuksiin, ulkonäköön, työhön
      Sinkut
      83
      391
    Aihe