kysymys

Kuukautiseni ovat yli kuukauden myöhässä, mutta viimeisen yhdynnän jälkeen on ollu yhdet menkat kuitenkin ( parin päivän päästä sen jälkeen ), et ei oo vaaraa olla raskaana..?? Menkat ollu epäsäännöölliset muutenkin, mutta tää on jo aika paljo myöhässä..
1346
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ilmeisestikään et tiennyt, että joissakin tapauksissa raskaus voi alkaa vaikka kuukautiset vielä tulevatkin. Yleensä näissä tulee vain muutamat kuukautiset jotka jäävät sitten pois, tosin toisilla vuodot jatkuvat koko raskausajan läpi.

Suomeksi sanottuna, aina on vaara olla raskaana jos on ollut yhdynnässä, varsinkin jos ehkäisy on ollut epävarma tai olematon. Raskaustestin voit ostaa apteekista. Hinta viidestä eurosta ylöspäin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ettäs.. kirjoitti:

Kuukautiseni ovat yli kuukauden myöhässä, mutta viimeisen yhdynnän jälkeen on ollu yhdet menkat kuitenkin ( parin päivän päästä sen jälkeen ), et ei oo vaaraa olla raskaana..?? Menkat ollu epäsäännöölliset muutenkin, mutta tää on jo aika paljo myöhässä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu