JES!!

Wuhuu!!

Chelsea voitti eilen Barcelonan 1-0!!! Miksei Ronaldinho saanu paskaakaan aikaan!! HAHHAHAHAAAA!!!

3

394

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rio Ferdinand

      Minäkin olen brittifutiksen fani ja on aina mukavaa, kun Englantilainen joukkue voittaa, mutta kunhan kerron sen, että Chelsea pyöritetään Siperiasta virtaavilla öljyrahoilla. Ilmankos sitä on varaa ostella huippupelaajia toistensa jälkeen.

    • vastaas tähän...

      Eikö ole positiivistä, että joukkueella on rahaa? Eikö joukkueella menisi huonosti jos rahaa ei olisi ja uusia pelaajia voisi ostaa? Tietääkseni kukaan pelaaja ei pelaa ikuisuuksiin ja pysy samassa kunnossa, onko näin?

      • Rio Ferdinand

        En minä sanonut, että öljyrahoilla pyörittäminen olisi huono juttu, pointti oli siinä, että Chelsea:llä on valtava etulyöntiasema pelaajamarkkinoilla. Kovin montaa muuta seuraa ei omista öljysheikki, joka on maailman rikkaimpia miehiä(en muista oliko peräti TOP10:ssä). Chelsea tekee muutenkin valtavaa voittoa lippu- ja sponsorituloilla, mutta aina siirtomarkkinoilla tuon kyseisen herran rahoja tuodaan mukaan peliin, jolloin tilanne on väistämättä tämä: Jos Chelsea jonkun pelaajan tosissaan haluaa - se myös saa seen. Mutta mikäs siinä, ei tuossa mitään väärää tehdä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      95
      1791
    2. Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?

      Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su
      Sinkut
      485
      1359
    3. Mikä on viimeinen

      este joka vielä pitää sinut ja kaivattusi erillään?
      Ikävä
      88
      1193
    4. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      47
      1150
    5. Näin kaivattuni viimeksi...

      ...? Se tuntui kuin... ?
      Ikävä
      73
      1127
    6. Oikea nainen

      On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t
      Sinkut
      190
      1113
    7. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      93
      937
    8. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      10
      827
    9. Se ei silloin ollut sattumaa

      vaan tarkkaan suunniteltu juttu. 🪤
      Ikävä
      65
      715
    10. Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin

      Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta
      Ikävä
      176
      711
    Aihe