JES!!

Wuhuu!!

Chelsea voitti eilen Barcelonan 1-0!!! Miksei Ronaldinho saanu paskaakaan aikaan!! HAHHAHAHAAAA!!!

3

394

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rio Ferdinand

      Minäkin olen brittifutiksen fani ja on aina mukavaa, kun Englantilainen joukkue voittaa, mutta kunhan kerron sen, että Chelsea pyöritetään Siperiasta virtaavilla öljyrahoilla. Ilmankos sitä on varaa ostella huippupelaajia toistensa jälkeen.

    • vastaas tähän...

      Eikö ole positiivistä, että joukkueella on rahaa? Eikö joukkueella menisi huonosti jos rahaa ei olisi ja uusia pelaajia voisi ostaa? Tietääkseni kukaan pelaaja ei pelaa ikuisuuksiin ja pysy samassa kunnossa, onko näin?

      • Rio Ferdinand

        En minä sanonut, että öljyrahoilla pyörittäminen olisi huono juttu, pointti oli siinä, että Chelsea:llä on valtava etulyöntiasema pelaajamarkkinoilla. Kovin montaa muuta seuraa ei omista öljysheikki, joka on maailman rikkaimpia miehiä(en muista oliko peräti TOP10:ssä). Chelsea tekee muutenkin valtavaa voittoa lippu- ja sponsorituloilla, mutta aina siirtomarkkinoilla tuon kyseisen herran rahoja tuodaan mukaan peliin, jolloin tilanne on väistämättä tämä: Jos Chelsea jonkun pelaajan tosissaan haluaa - se myös saa seen. Mutta mikäs siinä, ei tuossa mitään väärää tehdä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      64
      1036
    2. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      338
      996
    3. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      61
      822
    4. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      55
      723
    5. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      97
      644
    6. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      49
      631
    7. Jippii ! Zoon konkurssia tutkitaan .

      Vihdoinkin jotakin tietoa.
      Ähtäri
      25
      622
    8. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      68
      610
    9. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      57
      600
    10. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      14
      598
    Aihe