JES!!

Wuhuu!!

Chelsea voitti eilen Barcelonan 1-0!!! Miksei Ronaldinho saanu paskaakaan aikaan!! HAHHAHAHAAAA!!!

3

331

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rio Ferdinand

      Minäkin olen brittifutiksen fani ja on aina mukavaa, kun Englantilainen joukkue voittaa, mutta kunhan kerron sen, että Chelsea pyöritetään Siperiasta virtaavilla öljyrahoilla. Ilmankos sitä on varaa ostella huippupelaajia toistensa jälkeen.

    • vastaas tähän...

      Eikö ole positiivistä, että joukkueella on rahaa? Eikö joukkueella menisi huonosti jos rahaa ei olisi ja uusia pelaajia voisi ostaa? Tietääkseni kukaan pelaaja ei pelaa ikuisuuksiin ja pysy samassa kunnossa, onko näin?

      • Rio Ferdinand

        En minä sanonut, että öljyrahoilla pyörittäminen olisi huono juttu, pointti oli siinä, että Chelsea:llä on valtava etulyöntiasema pelaajamarkkinoilla. Kovin montaa muuta seuraa ei omista öljysheikki, joka on maailman rikkaimpia miehiä(en muista oliko peräti TOP10:ssä). Chelsea tekee muutenkin valtavaa voittoa lippu- ja sponsorituloilla, mutta aina siirtomarkkinoilla tuon kyseisen herran rahoja tuodaan mukaan peliin, jolloin tilanne on väistämättä tämä: Jos Chelsea jonkun pelaajan tosissaan haluaa - se myös saa seen. Mutta mikäs siinä, ei tuossa mitään väärää tehdä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomessa on meneillään boomereiden kosto

      1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä
      Maailman menoa
      28
      2301
    2. Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?

      Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri
      Maailman menoa
      29
      1632
    3. Onko sinulla jalostettu koira? Nämä tekijät altistavat koiran sairastumiselle

      Moni Suomessa suosittu koirarotu on sairas ulkonäkökeskeisen jalostuksen ja ääripiirteiden vuoksi. Erityisesti tietyt t
      Koirat
      24
      1413
    4. Mitä ikävöit eniten

      kaivatussasi? 🫶
      Ikävä
      89
      1412
    5. Anabaptismin kirous

      Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä
      Kaste
      417
      1082
    6. Miten voit vain

      Olla kuin mitään ei olisi?
      Ikävä
      121
      1044
    7. Pelolla pakottaminen

      Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha
      Kaste
      624
      916
    8. Robotiikka korvaa tulevaisuudessa seurustelusuhteet

      Haluan herättää keskustelua aiheesta. Asiantuntijoiden mukaan robottien kehitys on 10-15 vuoden päässä siitä että voidaa
      Sinkut
      237
      877
    9. kamera hakokylässä

      kamera kuvaamassa yleistä tietä laittomasti ristauksessa hakokylä-raatevaara!
      Hyrynsalmi
      14
      747
    10. Suomuksen kuumin kaupan kassa?

      Missä kaupassa on, siellä minäkin alan käymään.
      Suomussalmi
      10
      730
    Aihe