JES!!

Wuhuu!!

Chelsea voitti eilen Barcelonan 1-0!!! Miksei Ronaldinho saanu paskaakaan aikaan!! HAHHAHAHAAAA!!!

3

282

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rio Ferdinand

      Minäkin olen brittifutiksen fani ja on aina mukavaa, kun Englantilainen joukkue voittaa, mutta kunhan kerron sen, että Chelsea pyöritetään Siperiasta virtaavilla öljyrahoilla. Ilmankos sitä on varaa ostella huippupelaajia toistensa jälkeen.

    • vastaas tähän...

      Eikö ole positiivistä, että joukkueella on rahaa? Eikö joukkueella menisi huonosti jos rahaa ei olisi ja uusia pelaajia voisi ostaa? Tietääkseni kukaan pelaaja ei pelaa ikuisuuksiin ja pysy samassa kunnossa, onko näin?

      • Rio Ferdinand

        En minä sanonut, että öljyrahoilla pyörittäminen olisi huono juttu, pointti oli siinä, että Chelsea:llä on valtava etulyöntiasema pelaajamarkkinoilla. Kovin montaa muuta seuraa ei omista öljysheikki, joka on maailman rikkaimpia miehiä(en muista oliko peräti TOP10:ssä). Chelsea tekee muutenkin valtavaa voittoa lippu- ja sponsorituloilla, mutta aina siirtomarkkinoilla tuon kyseisen herran rahoja tuodaan mukaan peliin, jolloin tilanne on väistämättä tämä: Jos Chelsea jonkun pelaajan tosissaan haluaa - se myös saa seen. Mutta mikäs siinä, ei tuossa mitään väärää tehdä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka jytkytti naftan hinnan jo yli 2,3 euroon

      Sannan aikaan esimerkiksi dieseliä selvästi kalliimpaa bensaakin sai 1,3 eurolla. https://www.is.fi/autot/art-200001188
      Maailman menoa
      169
      4111
    2. Päivän Sanna: Suomi maailman onnellisin maa

      Sanna muutti Suomen maailman onnellisimmaksi maaksi. Hänen pyyteetön työnsä maailmalla tuottaa edelleen tulosta.
      Maailman menoa
      113
      3561
    3. Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia

      mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös
      Maailman menoa
      248
      3007
    4. Taisi kolahtaa....

      Joku kysyi, että miksi S24 sallii kirjoittelun tänne venäläisiltä alustoilta, juttu poistui. Täällähän tosiaan välillä
      Maailman menoa
      7
      1739
    5. Suomi edelleen maailman onnellisin maa

      Olemme hyvällä tiellä. Laitetaan nyt talous kuntoon.
      Maailman menoa
      164
      1376
    6. Kuvaa kaivattuasi

      Yhdellä kivalla yhdyssanalla. 🥹
      Ikävä
      76
      1275
    7. Huomasitko? Tämä "viinin läträys" hämmästytti Yökylässä

      Yökylässä-sarjassa Maria Veitola vieraili Christel ja Jori Roosbergin kotona. Tunnelma oli mukava ja puitteet hulppeat.
      Suomalaiset julkkikset
      31
      1161
    8. Lopetan Keskipohjanmaan tilaamisen

      Vasemmistolaisen ja kristinuskovastaisen pääkirjoituksen vuoksi. Suomen kouluissa on nykyisellään hyvä uskonnonopetus.
      Kokkola
      63
      961
    9. Mitä vielä

      Toivot välillemme ?
      Ikävä
      67
      842
    10. Jos saisit yhden

      Asian muuttaa kaivatussasi
      Ikävä
      88
      830
    Aihe