suunnittelemme matkaa joko Jenkkeihin tai Thaimaahan, missä thaimaassa parhaat shoppailu kohteet.Lähinnä kengät, laukut, vaatteet ja vaatteiden teettäminen kiinnostaa.Kiitos asiallisesta vastauksesta.
Shoppailu Thaimaassa
minni711
51588
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
onhan thaimaa ainakin halvempi kuin jenkit, ihan muutenkin.
joten varmasti paremmat löydöt paljon HALVEMMALLA teet thaimaassa.
itse phuketissa vaan lomaillut, sieltä saa kanssa kaikkea ja teettää. :=)
On tietysti Bangkok, isot tavaratalot ja yömarkkinat. Vaatteitakin saa teetettyä halvalla.
En tiedä, minkätasoista tavaraa olette etsimässä. Thaimaassa on halpaa, mutta laatutavara on sielläkin kallista. Sanoisin, että laatukama on Jenkeissä halvempaa (ei alv) ja valikoima parempaa.
Bangkok on tietysti paras shoppailulle, mutta ei Pattayakaan paha ole. Pattayalla on monia isoja ja edullisia tavarataloja...niin paljon kaikkea ettei edes kahden viikon aikana ehdi jokaista kiertää. Viime joulukuussa siellä lomailin ja taas mennään!
me oltiin vuosi sitten marraskuulla pattayalla ja shoppailtua tuli ihan älyttömästi.. meinas aivan seota ku tavara niin halpaa..!!! :D Bangkokis en oo käyny.. Phuketiin tammikuulla ja odotan innolla taas sitä shoppailua!!!!!! :D
Mitä sieltä et löydä, niin sitä et tarvitse ja saat miljoona kertaa enemmän samalla rahalla, kuin usas.