2 kk lomalle

Pitäisi löytää tallinnasta kohtuuhintainen asunto 2 kuukaudeksi, ehkä vakituiseksi asunnoksi, löytyyköhän helposti. Onko siellä yleensäkään tarjolla vuokra-asuntoja, kyseleepi enska vaan.
131090
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

keilasta voi jo löytyä...

Äänestä

www.city24.ee

Äänestä

Pitäisi lomalla ehtiä hammaslääkäriin, hyviä tiedossa ? Muutama vuosi sitten keskustelimme täällä viron asuntojen hinnoista, silloin suurin osa oli mieltä, että kauan kestää ennenkuin viro on EU-kunnossa, ei se kauan kestänyt ! Hinnatkin ovat jo EU hintoja. Mutta asuntoa etsin, [email protected]

Äänestä

Tässä linkki josta löytyy paljon vaihtoehtoja josta vuokrata asunto lyhytaikaisesti. Tuo muiden mainitsema city24 on hyvä, jos etsit hiukan pidempää aikaa.

Muistilista:
- Mieti alue mistä haluat asunnon
- Mieti palvelut mitä tarvitset (siivous/aamiainen/liinavaattet jne)
- Tarvitsetko parkkipaikan, pitääkö sen olla valvottu kuten muutama Suomalainen vakuutusyhtiö vaatii)
- Internet yhtyes on osassa


http://www.inyourpocket.com/estonia/tallinn/en/category?cid=999&chid=56

Anna sitten suositus oliko joku hammaslääkäri hyvä.

Äänestä

Onko kaupungin oltava juuri Tallinna?

Jos valitset Pärnu,Tarton,Jögevan,Rakveren niin eläminen huomattavasti Viron mittapuussa edullisempaa kuten kaupat,palvelut,taksit ja vaikka nuo hammaslääkärit.

Äänestä

Miten olisi Pärnu ?

Tunnen monta joilla kämppä talvella tyhjänä !

Äänestä
  • Itse olisin kiinnostunut Pärnusta talvella !

    Miten saisin sinua kiinni ?

    Äänestä

  • Sukeva kirjoitti:

    Itse olisin kiinnostunut Pärnusta talvella !

    Miten saisin sinua kiinni ?

    Jos olet kiinnostunut Pärnun ns low season hinnoista, niin ota yhteyttä !

    Kaupunki on paljon miellyttävämpi talvella, kun ei ole ruuhkia ja ihmisiä rannalla !

    Äänestä

Niinpä, miksi juuri tallinna, tuo oli hyvä vihje, onhan Viro muutakin kuin tallinna,
pitää katsellakin nyt myös hieman kauempaakin asuntoja, ei kauhea kiire ole, [email protected]

Äänestä

olihan hyviä linkkejä, kiitos!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tallinnaan, kirjoitti:

Pitäisi löytää tallinnasta kohtuuhintainen asunto 2 kuukaudeksi, ehkä vakituiseksi asunnoksi, löytyyköhän helposti. Onko siellä yleensäkään tarjolla vuokra-asuntoja, kyseleepi enska vaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu