Osaako joku kertoa onko Uudessa-seelannissa hyvät sukellusvedet ja nähtävää myös pinnan alla? Jos vastaat myöntävästi, kerro minne päin maata kannattaisi suunnata.
sukellusmahdollisuudet?
2
365
Vastaukset
- James Cook
Aucklandista 4 tunnin lento Uudelle-Seelannille kuuluvalle Cookinsaarille ja olet perillä unelmiesi paikassa. Viime keväänä käyneenä voin suositella!!!
- !!!!
ehdottomasti, mielenkiintoisia sukelluspaikkoja löytyy, poor knights islands on varsinainen helmi, kymmeniä erilaisia sukelluspaikkoja vierivieressä, silti joksisessa paikassa hyvin erilaista elämää, vedenalaisen elämän kirjo on jotain uskomatonta, jopa Jacques Cousteau nimesi paikan maailman 10 parhaan sukelluskohteen joukkoon! itse olen paljon sukeltanut mm. great barrier reefillä, malesiassa, karibialla ja punaisessa meressä, mutta tämä paikka vei sydämmeni. suosittelen lämpimästi. ainoana miinuspuolena on tietysti että vedet ovat viileät joten täyspitkä puku täytyy olla muuten paikassa ei mitään moitittavaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs491354- 1601166
- 611037
- 8882
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli198881- 12812
Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää27786Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä51771- 346758
Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti85737