Mä oon yhen pojan kaa ja me ei nähä usein.Eile tapahtu sellaa juttu et se poika kenen kaa mä oon oli kylällä ja se ei tullu mu luokse se oli vaa se kamuje kaa vaikka se näki mut=( Jotkut huus et poliisit tulee ja me mentiin piiloon ku oltiin kännis.Sitte mä otin sen takist kiinni,se sano jotain et älä revi se ei nähny et mä otin siitä kiinni,sit mä sanoin et mul on asiaa mä en tiiä kuuliko se.Sitte mä sain mahixen puhua sille kahestaan,mä sanoin sille et mä en nii tykkää ku mu kaverit sanoo et se ei välitä musta ja tuollasta ja mä olin saanu tietää et se oli lauantaina kans kylällä mut ei ollu soittanut mulle.Mä halusin saada tietää varmasti ja kysyin et haluuko se olla mu kaa se sano et haluu.Mä sanoin et kato mu silmiin ja sano et haluukko olla mu kaa,se ei olle ekalla kertaa kattonu mua silmiin.Sit mä kysyin et voitaisko me olla kahestaan se sano et sit illemmalla ku se haluis olla nyt se kamuje kaa ku se ei ollu nähny jotain niitä pitkään aikaan.Me nähtiin illemmalla mut ei voitu olla kauan varmaan viistoista minuuttia siinä me sit pussattiin ja se katto mua silmin ja taas pussattiin.Sit se piti lähtee mä sanoin et lähettäis mulle viestin se sano et eiku sä ja tässä sitä ollaan.
Kiitti ku jaksoitte lukea tän viestin.Sanokaapas et tykkääkö tää poika musta,en mä ainakaa usko et se häpeäis mua...
Kiitti ku jaksoitte lukea tän viestin.Sanokaapas et tykkääkö tää poika musta,en mä ainakaa usko et se häpeäis mua...
Vastaukset 4
Vanhimmat
..tuo on säälittävää.
... pitää vaan puhuu sille suoraa, ja sanoo että sä oot epävarma siitä, ettet tiiä haluuks se todella olla sun kans, ja et välittääks se sust oikeesti.
Toi voi tuntuu vaikeelta aiheelta alottaa puhuu, mut kyl se kannattaa. Ja sanon tän, koska mul on kokemusta.... =/
Mut oikeesti, Tsemppii sulle!
Ja jos ihan totta puhutaan ni ei täält keskustelu palstoilt sitä todellista apuu (välttämättä) löydä, vaan pitää tehä sitä miltä itestä tuntuu.
Mul on sellainen tilanne et tyttö kaverini asuu kaukana ja nään ehkä kaks kertaa vuodes...
Kirjeitä menee ja tulee...
Puhelimes puhutaan joka ilta ja laskua on molemmil sata euroo et kyl meil menee hyvin vaikka asutaan kaukana mut kallista on mut ei aut jos on rakastunut
Oma poikaystävä on sellanen "kovista" kavereiden keskuudessa esittävä muuten ehkä jopa vähän ujo. Ihmettelin kanssa aluks et aina kun sen kavereita oli lähellä mä olin ihan ilmaa ja se oikeesti näytti siltä että se unohti mut. Alko ärsyttämään ja sit aloin tehä samaa sille.. aina ku kavereita tuli lähelle ni en enää reagoinu siihen mitenkään. Sen jotkut kaverit vielä kävi sanomassa mulle että jos mä oisin ollu niiden seurassa ne ois kyllä halaillu ja pussaillu ja pitäny hyvänä mutta tää mun poikani oli ihan kumma ku ei se niin tehny. Sitten myöhemmin aina ku kaverit käänty hetkeks se otti salaa kädestä kiinni tai anto nopeen suukon tai vastaavaa ja jatko "esitystään" ku kaverit käänty takas.
Kaipa toi voi johtua ihan samanlaisesta näytelmästä kavereille? Tosin toi mun poikani näkee kavereitaan nykyään niin harvoin että ne alkaa valitella mulle että pidän sitä jossain vankina =) yritän kyllä välillä hätistellä sitä niidenki luokse mut se viihtyy nyt paremmin vaan mun luona.