Aaapuva :)

Mulla ois tälläinen kysymys, kuin; itselläni on nyt vuoden vanha rotikkauros, ja meille olisi nyt tulossa 1v9kk ikäinen urosrotikka, mitäpähän luulette tuleeko toimeen?
1341
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Voipi olla että tulevat hyvinkin toimeen, tai sitten eivät ollenkaan.
Kaikki riippuu niin kovasti koirien luonteista.
Jos kummatkin ovat kovin dominoivia luonteeltaan, niin ainakin alku on varmasti hyvinkin hankalaa, jos taas toinen on alistuvampi, niin tuskin mitään suurempia ongelmia tulee olemaan, sillä talon "herruus" (koirien kesken) on äkkiä selvitetty.

Toivottavasti kuitenkin kaikki menee hyvin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hienoinnn. kirjoitti:

Mulla ois tälläinen kysymys, kuin; itselläni on nyt vuoden vanha rotikkauros, ja meille olisi nyt tulossa 1v9kk ikäinen urosrotikka, mitäpähän luulette tuleeko toimeen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu